Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Komentāri
Dīvainākā pāreja futbolā? Klubs par spēlētāju samaksā ar 10 litriem eļļas
Foto: REUTERS/SCANPIX/PIXABAY.COM

Ganiešu futbolists Muhameds Sumaila pārgājis uz Turcijas amatieru komandu “Yorukalispor”. Šis fakts nebūtu nekas ārkārtējs, taču pārejas summa ir ļoti interesanta – desmit litri olīveļļas.

Sumaila, kurš pēdējos piecus gadus spēlējis amatieru futbolu dažādās Turcijas pilsētās, uz mēneša ilgu turnīru pievienojās “Yörükalispor” komandai. Lai gan iepriekšējais ganieša klubs par futbolistu naudu neprasīja, tomēr “Yörükalispor” apmaiņā par futbolistu samaksājis ar desmit litriem olīveļļas, jo tā ir vietējā tradīcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samaksa par futbolistu ir simboliska, jo spēlētājs komandai palīdzēs tikai vienu mēnesi, jo tā piedalās turnīrā Buras pilsētā. Pēc tam Sumaila, kura sapnis ir spēlēt Turcijas Superlīgā, pievienosies “Kütahya” vienībai (pēc spēka Turcijas 3. līga).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl