DĀR futbola izlase piekrīt pārspēlēt PK kvalifikācijas spēli, kuras iznākumu ietekmēja tiesnesis

0 Komentāru
DĀR futbola izlase piekrīt pārspēlēt PK kvalifikācijas spēli, kuras iznākumu ietekmēja tiesnesis
Foto: LETA/AFP

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) futbola izlase piekritusi pārspēlēt 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēli ar Senegālu, kuras rezultātu negodprātīgi ietekmēja mača tiesnesis.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) lēmusi likt pārspēlēt maču, kurā pērnā gada novembrī DĀR savā laukumā ar 2:1 uzvarēja Senegālu.

Ganas tiesnesis Džozefs Lemptijs šajā mačā piesprieda strīdīgu 11 metru soda sitienu uz Senegālas vārtiem. Lai gan senegāliešu futbolists savā soda laukumā bumbu skāra ar ceļgalu, tomēr, pēc tiesneša domām, viņš bija nospēlējis ar roku.

Pēc tam kad parādījās informācija, ka spēles rezultāts varētu būt apzināti iespaidots, FIFA uzsāka izmeklēšanu, martā Lemptijam par “nelikumīgu mača rezultāta ietekmēšanu” piespriežot mūža diskvalifikāciju. Septembrī Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēma paturēt spēkā Lemptija diskvalifikāciju, kas FIFA deva zaļo gaismu likt maču pārspēlēt.

Sākotnēji DĀR puse bija neapmierināta ar piespriesto pārspēli, tomēr otrdien šīs valsts futbola federācija paziņoja, ka pilnībā pieņem FIFA lēmumu.
“Saņemot papildu informāciju no FIFA, sapratām, ka mums nav morālu vai ētisku tiesību gūt labumu no koruptīvām darbībām. Līdz ar to esam pieņēmuši FIFA rīkojumu pārspēlēt maču ar Senegālu datumā, kurā tas tiks norādīts,” teikts DĀR Futbola asociācijas paziņojumā.

Āfrikas zonas trešās kvalifikācijas kārtas D apakšgrupā pa sešiem punktiem četrās spēlēs guvušas Burkinafaso un Kaboverde, pieci punkti trīs mačos ir Senegālai, bet DĀR tikpat dueļos guvusi vienu punktu.

No Āfrikas Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies piecu trešās kārtas grupu uzvarētājas.

VIDEO:

0 Komentāru