Komentāri
Cik stipri futbolistu sitieni ar galvu ietekmē smadzeņu darbību?
Foto: EPA/LETA

Spēle ar galvu ir neatņemama futbola spēlēs sastavdaļa un viens no elementiem, pie kā futbolisti treniņos visvairāk strādā.

Britu zinātnieki noskaidrojušu, ka pat pāris sitienu var izraisīt smadzeņu darbības traucējumus, kā rezultātā pasliktinās arī atmiņa. Stērlinga universitātes pētnieki atklājuši, ka 20 izdarīti sitieni ar galvu izraisa nelielas, tomēr svarīgas pārmaiņas futbolistā smadzenēs. Atmiņas funkcija pazeminās no 41% līdz pat 67 % un diennakts laikā atgriežas iepriekšējā stāvoklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skotu zinātnieku pētījums, kas ir publicēts portālā EBioMedicine, atklāj, kā, pat sitot pa viegli lidojošu bumbu, tiek traucēta smadzeņu darbība.

Viena no pētījumā autorēm, neirobioloģe Magdalēna Letsvārta, uzsver, ka neskatoties uz to, ka ietekme uz smadzenēm ir īslaicīga, tomēr tā ir jūtama.

Pagaidām zinātnieki pēta tikai īslaicīgo ietekmi, tāpēc šobrīd nevaram runāt par ilglaicīgām sekām.

Kopš 2015. gada ASV bērniem, kas ir jaunāki par 10 gadiem, ir aizliegts spēlēt ar galvu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl