Komentāri
Cik stipri futbolistu sitieni ar galvu ietekmē smadzeņu darbību?
Foto: EPA/LETA

Spēle ar galvu ir neatņemama futbola spēlēs sastavdaļa un viens no elementiem, pie kā futbolisti treniņos visvairāk strādā.

Britu zinātnieki noskaidrojušu, ka pat pāris sitienu var izraisīt smadzeņu darbības traucējumus, kā rezultātā pasliktinās arī atmiņa. Stērlinga universitātes pētnieki atklājuši, ka 20 izdarīti sitieni ar galvu izraisa nelielas, tomēr svarīgas pārmaiņas futbolistā smadzenēs. Atmiņas funkcija pazeminās no 41% līdz pat 67 % un diennakts laikā atgriežas iepriekšējā stāvoklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skotu zinātnieku pētījums, kas ir publicēts portālā EBioMedicine, atklāj, kā, pat sitot pa viegli lidojošu bumbu, tiek traucēta smadzeņu darbība.

Viena no pētījumā autorēm, neirobioloģe Magdalēna Letsvārta, uzsver, ka neskatoties uz to, ka ietekme uz smadzenēm ir īslaicīga, tomēr tā ir jūtama.

Pagaidām zinātnieki pēta tikai īslaicīgo ietekmi, tāpēc šobrīd nevaram runāt par ilglaicīgām sekām.

Kopš 2015. gada ASV bērniem, kas ir jaunāki par 10 gadiem, ir aizliegts spēlēt ar galvu.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl