Chelsea, Arsenal vai viens no Mančestras klubiem – kas uzvarēs jaunajā Premjerlīgas sezonā?

1 komentārs
Chelsea, Arsenal vai viens no Mančestras klubiem – kas uzvarēs jaunajā Premjerlīgas sezonā?
Foto: EPA/LETA

Divu aizvadītās sezonas TOP 6 komandu Manchester United un Tottenham Hotspur tikšanās jau 1. kārtā ir labs veids, kā iesākt jauno Premjerlīgas sezonu. Ja šīm divām vienībām piepulcējam divus Londonas grandus Chelsea un Arsenal, otru Mančestras komandu City, kā arī Liverpool, vadošo komandu loks, kas cīnīsies ne tikai par čempionu titulu, bet arī vietu labāko četriniekā un ceļazīmēm jau uz nākamās sezonas Čempionu līgu, ir skaidrs.

Viasat Sport Baltic futbola komentētāji un Overtime TV eksperts Armands Puče izteica savas prognozes par jauno Premjerlīgas sezonu. Un šajās prognozēs ārpus Chelsea, Arsenal un abiem Mančestras klubiem citiem vieta neatradās.

Vēl visu augustu ritēs spēlētāju pāreju laiks, arvien turpinās sarunas par vienu otru ļoti skaļu transfēru, tāpēc arī spēku samēros vēl var notikt zināmas izmaiņas. Bet tas tikai piešķiļ papildu intrigu! Nav šaubu, ka tāda būs arī tabulas lejasgalā, kur aizvadītajā sezona teju puse turnīra dalībnieču nevarēja mierīgi gulēt, līdz patiešām nebija beigusies sezona un kļuvis skaidrs – vieta elitē ir nosargāta. Šosezon izaicinājuma cimdu metīs trīs jaunpienācējas – Bournemouth, Watford un Norwich City!

Kas ieņems pirmās trīs vietas Premjerlīgā – VSB komentētāju prognozes:

1.VIETA 2.VIETA 3.VIETA
Ilvars Koscinkevičs Chelsea Man City Arsenal
Anatolijs Kreipāns Man City Chelsea Arsenal
Toms Prāmnieks Chelsea Arsenal Man United
Aivars Zahārovs Chelsea Man United Arsenal
Oskars Morozovs Chelsea Arsenal Man United
Jānis Vuguls Arsenal Chelsea Man City
Armands Puče Arsenal Chelsea Man United

Ilvars Koscinkevičs, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Trīs vadošās Premjerlīgas komandas nav piedzīvojušas negatīvus satricinājumus sastāvā, tamdēļ spēku samēri nav kardināli mainījušies, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. Gluži pretēji. Arsenal beidzot ieguvusi visaugstākās klases vārtsargu, jo komandai pievienojies Petrs Čehs. Tikmēr Manchester City labs papildinājums varētu būt Rahīms Stērlings, kurš jau nodemonstrējis lielisku rezultativitāti pirmssezonā. Bet – vai ar to būs pietiekami, lai favorītei Chelsea liegtu vēl vienu Anglijas čempionu titulu, atbildi sniegs vien tikai sezona!”

Anatolijs Kreipāns, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Luī van Gālam ar Manchester United bija uzdevums atgriezties Čempionu līgā, un viņš to izdarīja. Tagad sastāvs ir ļoti mērķtiecīgi pastiprināts un, ja mehānisms darbosies (ja visi jaunpienācēji attaisnos cerības), tad MU var kļūt par čempionu. Aizgāja van Persijs, Falkao, di Marija un Nani (jau pagājušajā sezonā bija aizdots Sporting), kuri ir ļoti labi spēlētāji, bet neiederējās van Gāla spēles redzējumā. Tieši tāpēc tie varbūt arī nav tik lieli zaudējumi. Cik lieli būs ieguvumi (vispirms jau Švainštaigers un Depajs) – to rādīs laiks.  Chelsea tumšais zirdziņš ir Falkao. Kodols palicis iepriekšējais, atškirība no citiem gadiem tikai tā, ka Oskars pirmo reizi (!), kopš viņš ir Chelsea, aizvadīja pilnvērtīgu pirmssezonas gatavošanos. Cīņa par titulu būs tieši starp MU un Chelsea. Trešo lieku Arsenal. Čehs stiprinās aizsardzības pārliecību, bet pārējās līnijās būtisku pārmaiņu nav. Un tas šoreiz ir pat pluss.”

Toms Prāmnieks, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Šī, iespējams, būs viena no aizraujošākajām pēdējo gadu Premjerlīgas sezonām. Šķiet, ka visas komandas ir spērušas soli uz priekšu un īpaši tas attiecināms uz komandām, kas atrodas ārpus TOP 6, un tā vien šķiet, ka šajā sezonā līderi biežāk zaudēs punktus pret Premjerlīgas lejasgala komandām. Domājot par godalgotajām pozīcijām, tad Chelsea ir galvenie pretendenti uz čempiona titulu, bet tikai tad, ja iegādāsies papildinājumu aizsardzībā, kur šobrīd ir tikai 5 reāli kandidāti uz vietu pamatsastāvā. Otro vietu šogad varētu dot Arsenal, bet arī pie nosacījuma, ja tiek iegadāts kāds augstas klases uzbrucējs, kā par to baumo Anglijas prese. Savukārt trešā pozīcija tiks sadalīta starp abiem Mančestras klubiem un šajā zinā nelielu priekšroku dotu United, kas starpsezonā ir ievērojami pastrādājušī transfēru tirgū.”

Aivars Zahārovs, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Jaunajā Anglijas Premjerlīgas sezonā pirmo trijnieku prognozēt ir grūti, bet kvartets paliks nemainīgs – Chelsea, Arsenal, ManCity, ManUnited. Secība nebūt obligāti nav tāda, tomēr es sliecos uz to, ka Chelsea ir lielākās izredzes. Tālāk seko Arsenal un Mančestras United. Katrā ziņā gaidāmā sezona solās būt ļoti interesanta.”

Oskars Morozovs, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Domāju, ka ne bez grūtībām, bet čempionu titulu saglabās Chelsea, pateicoties gan vienmērīgi kvalitatīvam sastāvam, gan Žuzē Mourinju faktoram. Lielākie konkurenti cīņā par titulu, manuprāt, būs Arsenal, kas, kā lēš Premjerlīgas apskatnieki, ir izveidojuši labāko komandu pēdējo vienpadsmit gadu laikā, kopš pēdējo reizi izcīnīja titulu. Ja Arsenal iztiks bez ierastajām problēmām ar traumām, var pacīnīties arī par titulu. Ja neiztiks, tad var arī palikt ārpus trijnieka. Manchester United par titulu drīzāk cīnīsies nākamajā sezonā, jo komanda, manuprāt, vēl atrodas izveides procesā, lai gan pirmās pozitīvās pārmaiņas komandas sapratnē ar treneri starpsezonā ir novērojamas. Manchester City piedzīvos vissmagāko sezonu kopš saimnieku maiņas. Komandas sastāva kvalitātes ziņā City atpaliek no pārējām trim pirmā četrinieka komandām.”

Jānis Vuguls, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Cīņa par titulu Premjerlīgā būs saspringta un aizraujoša, un galveno favorītu izvēlēties ir grūti. Es tomēr likšu uz Arsenal, jo, lai cik tas banāli arī neskanētu, viņi to ir pelnījuši – gan par Arsēna Vengera uzticību saviem principiem, gan par kluba vadības uzticību Arsēnam Vengeram. 20 sezonas ar vienu klubu mūsdienās TOP līmenī ir jau kaut kas neticams. Lielgabalnieki ir saglabājuši sastāva kodolu, ar kuru izcīnīti 2 Anglijas Kausi, un šosezon komandas vārtos beidzot būs Pasaules līmeņa vārtsargs – Petrs Čehs. Vēl tikai jāatrod pareizā tantiņa ar kuru jāizstaigā ģērbtuves un jānoņem traumu lāsts. Titulu aizstāvēt ir daudz grūtāk nekā to izcīnīt. Ja Arsenal gadījumā minimālās sastāva izmaiņas minamas kā liels pluss, Chelsea gadījumā Žuzē Mourinju sagaida ļoti smags darbs uzturēt spēlētājus sportiski izsalkušus Anglijā paralēli cīņām Čempionu Līgā. Bet viņš vairākkārt ir pierādījis, ka spēj to izdarīt. Lieku viņus pirmajā trijniekā galvenokārt trenera dēļ. Lai arī Anglijā kritika Manuelu Pelegrīni pēc pagājušās sezonas nav žēlojusi, šis speciālists no savām komandām allaž ir spējis dabūt ārā maksimumu. Viens no inteliģentākajiem treneriem mūsdienu futbolā spēlei pieiet ar savu īpašu skatījumu, kur sava loma ir arī būvinžiniera izglītībai un praksei šajā nozarē.”

Armands Puče, Overtime TV eksperts:

”Mani favorīti cīņā par Premjerlīgas čempionu titulu ir Arsenal. Komandas līderis Mesuts Ezils vasarā beidzot sakārtoja veselību un spēkus. Turklāt Arsenal trenerim Arsēnam Vengeram tā būs jau 20. sezona komandā! Chelsea viens no lielākajiem trumpjiem ir vārtu mašīna Djegu Košta. Žuzē Mourinju klubam šosezon labāk veiksies Čempionu līgā. Luī van Gāls un Manchester United starpsezonā spēlētāju tirgū uzvedās pragmatiski, un tas vienmēr strādā – komanda apsteigs savus kaimiņus City un finišēs trešajā vietā.”