Čehija fanu nekārtību aizēnotajā mačā izrauj neizšķirtu pret Horvātiju

Horvātijas futbola izlase piektdien Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēlē Sentetjēnā nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru un cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Čehiju, kas no zaudējuma paglābās tikai mača beigās kompensācijas laikā.

Horvātijas izlases labā vārtus guva Ivans Perišičs un Ivans Rakitičs, bet čehiem precīzi bija Milans Škoda un Tomāšs Necids, kurš mača izskaņā realizēja 11 metru soda sitienu. Horvātiem spēles pirmajā pusē piederēja pārsvars un viņi bija tuvu savam otram panākumam turnīrā, taču mača beigās čegi pārņēma iniciatīvu un nobeigumā pat varēja izraut uzvaru.

Spēles rezultātu atklāja Perišičs, kurš 37.minūtē no tuvas distances, nonākot viens pret vārtiem, pārspēja Petru Čehu. Pirms tam horvāti laukuma centrā bija pārtvēruši bumbu, kas ļāva doties tiem straujā pretuzbrukumā. Arī pēc tam bīstamāk uzbruka horvāti, kuri pārsvaru dubultoja otrajā puslaikā, kad 59.minūtē vienatnē uz čehu vārtiem izskrēja Rakitičs, ļoti aukstasinīgi “pārmetot” bumbu pāri vārtsargam.

Savukārt tuvojoties mača beigu daļai, arvien lielākiem spēkiem uz priekšu devās arī čehi, kuri savu arī beidzot panāca, 76.minūtē samazinot rezultātu. Pēc Tomāša Rosicka centrējuma no malas, visaugstāk soda laukumā uzlēca Škoda, kurš ar galvu izdarīja spēcīgu sitienu, pārspējot Horvātijas vārtsargu Danijelu Subašiču.

Savukārt cīņas beigas iespaidoja arī līdzjutēji, jo laukumā tika izsviesta petarde, kas mača galvenajam tiesnesim Markam Kletenburgam no Anglijas lika uz brīdi apturēt spēli. Pēc laukuma sakopšanas un līdzjutēju brīdināšanas, par šādas rīcības bīstamību, cīņa atsākās un čehi atkal bija pārāki.

Mača kulminācija tika piedzīvota kompensācijas laikā, kad pēc centrējumā, gaisa cīņā par bumbu ar roku nospēlēja horvātu futbolists Domagojs Vida. uz horvātu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru ļoti pārliecinoši realizēja Necids. Atlikušajās dažās minūtēs čehi varēja arī izraut uzvaru, taču pēc stūra sitiena viņi līdz vārtu guvumam tomēr netika.