Brazīlija pret serbiem apliecina favorītu statusu un astotdaļfinālā tiksies ar Meksikas izlasi

Reuters/LETA

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā trešdien vietu nodrošināja turnīra galvenā favorīte Brazīlija, kas ar 2:0 E grupas spēlē uzvarēja Serbiju. Astotdaļfinālā Brazīlija tiksies ar F apakšgrupas otro vietu – Meksiku.

Pirmais bīstamais moments mačā radās 25.minūtē, kad no asa leņķa bīstami sita Neimars, serbu vārtsargam komandu glābjot.

Savukārt 36.minūtē rezultāts tika atklāts – Filipe Koutinju ar teicamu piespēli izvirzīja Paulinju vienatnē pret serbu vārtsargu Vladimiru Stojkoviču un pussargs elegantā veidā viņu pārspēja. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja Brazīlijas zīmē, pretiniekiem veidojot ļoti retus uzbrukumus.

Otrajā puslaikā cīņa laukumā kļuva daudz dzīvīgāka – 60.minūtē teicamu iespēju panākt neizšķirtu neizmantoja serbu raženais uzbrucējs Aleksandrs Mitrovičs, kurš netrāpīja pustukšos vārtos. Turpmākajās minūtēs Serbija izveidoja pamatīgu ofensīvu, radot vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas.

Kas neizdevās Serbijai, tas izdevās Brazīlijai – 68.minūtē centra aizsargs Tjagu Silva ar galvu precīzi sita mērķī, dubultojot rezultātu. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās, turnīra galvenajiem favorītiem svinot uzvaru.

Astotdaļfinālā Brazīlija spēkosies ar Meksiku. Otrā grupas spēlē Šveice cīnījās neizšķirti 2:2 ar Kostariku, ieņemot otro vietu grupā – izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tā tiksies ar Zviedriju.