Brazīlijā futbola klubs ar sejas maskām protestē pret to, ka viņiem jāspēlē “Covid-19” pandēmijas laikā

Pievienot komentāru
Brazīlijā futbola klubs ar sejas maskām protestē pret to, ka viņiem jāspēlē “Covid-19” pandēmijas laikā
ZUMAPRESS/SCANPIX

Viens no Brazīlijas populārākajiem futbola klubiem Portualegri ”Gremio” aizvadītajā nedēļā ar sejas maskām protestējis pret to, ka “Covid-19” ietekmes dēļ arvien nav atcelti viņu mači.

”Šis mūsu spēlētāju protests izsaka lielu atbalstu tam, ka čempionāts ir jāaptur – dzīvība jāizvirza kā galvenā prioritāte,” par spēlētāju akciju izteicies kluba direktors Paulo Luzs. 

“Gremio” maskas uz sejas bija uzvilkuši tikai pirms mača, un, kad tas sākās, maskas noņēma.

”Campeonato Gaucho” B grupas turnīra tabulas līdere ”Gremio” šajā mačā spēkojās ”Sao Luiz” vienību, ko pārspēja ar 3:2. Mačs tika aizvadīts bez skatītājiem.

Protestu pēc mača komentēja ”Gremio” treneris Renato Portulapi: ”Visa pasaule ir apstājusies – kāpēc Brazīlijas futbolam nevajadzētu darīt to pašu? Tā ir mūsu ziņa, un es ceru, ka viņi ieklausīsies.”

”Gremio” komanda nav vienīgā, kas izvirza šāda veida protestus Dienvidamerikā, – arī populārā kluba ”Flamendo” treneris Žorže Žesuss apelējis, ka futbola mačiem šajā brīdī notikt nevajadzētu, un ”futbolisti nav supercilvēki”.

Vēlāk svētdienā Brazīlijas futbola konfederācija apturēja visas nacionālās sacensības, tomēr reģionālajām federācijām vēl esot jālemj par šā līmeņa turnīriem.