Boatengs: Jaunībā spēļu laikā saņēmu virkni rasistisku apvainojumu

0 Komentāru
Boatengs: Jaunībā spēļu laikā saņēmu virkni rasistisku apvainojumu
SKYSPORTS

Jaunībā spēļu laikā vācu futbola kluba Minhenes “Bayern” centra pussargs Žeroms Boatengs saņēma virkni rasistisku apvainojumu, izteicies pats futbolists.

Pašlaik 30 gadus vecais Boatengs ir ilggadējs “Bayern” centra aizsardzības balsts, kuru šajā starpsezonā savā rīcībā lūkoja iegūt bagātā Francijas komanda Parīzes “Saint-Germain”.

“Kā daudziem futbolistiem, arī man diemžēl bieži nācās saskarties ar rasismu,” paša futbolista izveidotajam žurnālam “Boa” sacīja Boatengs. “Kad jaunībā iesildījos mačos, dzirdēju kā skatītāji tribīnēs izpilda pērtiķu skaņas, kā arī izkliedza skarbas frāzes, lai dodos atpakaļ uz Āfriku.”

Boatengs piedzima Vācijā, un viņa māte ir vāciete, kamēr tēvs ir Ganas pilsonis. Savukārt Boatenga pusbrālis Kevins Prinss Boatengs pārstāv Ganas valstsvienību.

“Dažkārt bija situācijas, kad pretinieku futbolista tēvs sacīja savam dēlam, lai apspēlē “nolādēto melnādaino”, kas bija veltīts man. Šādas situācijas bija sāpīgas un rasisma dēļ bieži nācās raudāt,” noteica futbolists.

Tāpat Boatengs, ņemot vērā savu pieredzi, ar saviem bērniem neapmeklē atsevišķas vietas Vācijā, kur var saskarties ar šādiem apvainojumiem.

Jau ziņots, ka 29 gadus vecais turku izcelsmes vācu futbolists Mesuts Ezils jūlija beigās pavēstīja par karjeras beigām izlasē, jo izjūt rasistisku attieksmi un necieņu.

“Skaidrs, ka komandai Ezils bija vairāk publiski jāatbalsta. Esmu vīlies, ka tas nenotika,” sacīja Boatengs.

“Bayern” šosezon demonstrē nestabilu sniegumu, jo pēc desmit spēļu kārtām ir tikai trešajā vietā ar 20 punktiem, kamēr līdere ar 24 punktiem ir Dortmundes “Borussia”.

Tāpat Boatengs šobrīd nav izsaukts uz Vācijas izlasi novembrī gaidāmajiem mačiem UEFA Nāciju līgā pret Nīderlandi, kā arī pārbaudes spēlei pret Krieviju.

0 Komentāru