Komentāri
Blaters piekto reizi pēc kārtas tiek ievēlēts par FIFA prezidentu
Foto: AP/Scanpix

Zeps Blaters uzvarēja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta vēlēšanās un piekto reizi pēc kārtas kļuva par šīs asociācijas vadītāju. Pirmajā vēlēšanu kārtā par Blateru nobalsoja 133 vēlētāji, bet 73 balsis tika atdotas par FIFA viceprezidentu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu.

Lai kandidātu ievēlētu jau pirmajā kārtā, par viņu bija jānobalso divām trešdaļām vēlētāju, taču neviens no kandidātiem tik lielu atbalstu nesaņēma. Zīmīgi, ka Blateram līdz šai robežai pietrūka vien septiņu balsu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpinājumā bija paredzēts veikt otro vēlēšanu kārtu, kurā nebūtu jāsaņem 66 % vēlētāju atbalsts, bet pietiktu vien ar balsu pārsvaru pār savu konkurentu, taču Ali bin al Huseins atsauca savu kandidatūru. Blaters šajā amatā ievēlēts līdz 2019.gadam, un tas ir viņa jau piektais termiņš.

Darbu FIFA Blaters uzsāka 1975.gadā kā tehniskais direktors, bet pēc sešiem gadiem viņš kļuva par ģenerālsekretāru, kā pienākumus pildīja līdz brīdim, kad viņu 1998.gadā ievēlēja par prezidentu.

Šveicietis saņēmis bargu kritiku par 2018. un 2022.gada Pasaules kausu rīkošanu piešķiršanu attiecīgi Krievijai un Katarai. Neraugoties uz to, Blaters izteicis atbalstu abu čempionātu rīkošanai. Pagājušā gada jūnijā FIFA prezidents pauda, ka futbola sabiedrības vēršanās pret Katarai piešķirtajām tiesībām 2022.gadā rīkot Pasaules kausa izcīņas finālturnīru ir rasisma izpausme, bet šogad izteicās, ka 2018.gada finālturnīrs Krievijā būs labākais vēsturē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl