Blaters piekto reizi pēc kārtas tiek ievēlēts par FIFA prezidentu

Komentāri
Blaters piekto reizi pēc kārtas tiek ievēlēts par FIFA prezidentu
Foto: AP/Scanpix

Zeps Blaters uzvarēja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta vēlēšanās un piekto reizi pēc kārtas kļuva par šīs asociācijas vadītāju. Pirmajā vēlēšanu kārtā par Blateru nobalsoja 133 vēlētāji, bet 73 balsis tika atdotas par FIFA viceprezidentu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu.

Lai kandidātu ievēlētu jau pirmajā kārtā, par viņu bija jānobalso divām trešdaļām vēlētāju, taču neviens no kandidātiem tik lielu atbalstu nesaņēma. Zīmīgi, ka Blateram līdz šai robežai pietrūka vien septiņu balsu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpinājumā bija paredzēts veikt otro vēlēšanu kārtu, kurā nebūtu jāsaņem 66 % vēlētāju atbalsts, bet pietiktu vien ar balsu pārsvaru pār savu konkurentu, taču Ali bin al Huseins atsauca savu kandidatūru. Blaters šajā amatā ievēlēts līdz 2019.gadam, un tas ir viņa jau piektais termiņš.

Darbu FIFA Blaters uzsāka 1975.gadā kā tehniskais direktors, bet pēc sešiem gadiem viņš kļuva par ģenerālsekretāru, kā pienākumus pildīja līdz brīdim, kad viņu 1998.gadā ievēlēja par prezidentu.

Šveicietis saņēmis bargu kritiku par 2018. un 2022.gada Pasaules kausu rīkošanu piešķiršanu attiecīgi Krievijai un Katarai. Neraugoties uz to, Blaters izteicis atbalstu abu čempionātu rīkošanai. Pagājušā gada jūnijā FIFA prezidents pauda, ka futbola sabiedrības vēršanās pret Katarai piešķirtajām tiesībām 2022.gadā rīkot Pasaules kausa izcīņas finālturnīru ir rasisma izpausme, bet šogad izteicās, ka 2018.gada finālturnīrs Krievijā būs labākais vēsturē.

Lasi vēl