Komentāri
Blaters iesniedzis apelāciju par piespriesto 90 dienu diskvalifikāciju
Foto: AFP/LETA

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters iesniedzis apelāciju pret viņam piespriesto 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju, medijiem paziņoja Blatera advokāts Ričards Kalins.

Ceturtdien FIFA Ētikas komisija Blateram, Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) vadītājam Mišelam Platinī un no FIFA ģenerālsekretāra amata atstādinātajam Žeromam Valkem piesprieda 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju. Turklāt liegums var tikt pagarināts uz laika posmu, kas nepārsniedz 45 dienas. Savukārt sešu gadu liegums piespriests bijušajam FIFA viceprezidentam Čunam Mondžonam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Minētās personas diskvalifikācijas laikā nevar piedalīties jebkādās futbola aktivitātēs nacionālā un starptautiskā mērogā. Šie aizliegumi stājas spēkā nekavējoties, iepriekš tika vēstīts FIFA Ētikas komisijas ziņojumā. Iepriekš Blatera pārstāvis Klauss Stēhlkers norādīja, ka apstrīdēt pagaidu diskvalifikāciju nebūtu jēgas, tāpēc tas arī netiks darīts. Taču ceturtdien šveicietis tomēr iesniedza apelāciju.

FIFA šobrīd skāruši pamatīgi korupcijas skandāli, turklāt izmeklēšana sākta pret Blateru, kurš pirms dažiem mēnešiem paziņoja par atkāpšanos no organizācijas prezidenta amata. Šajā lietā iesaistīts arī Platinī, kurš ticis iztaujāts par dažādu maksājumu saņemšanu no Blatera. Tiek vēstīts, ka Platinī par saviem pakalpojumiem no FIFA prezidenta saņēmis aptuveni 1,8 miljonus eiro. Arī Platinī ceturtdien norādīja, ka gatavs apstrīdēt Ētikas komisijas lēmumu, aizstāvot savu nevainību korupcijas jautājumā.

Lasi vēl