“Blackpool” priekšsēdētājs Oistons: Belokoņs joprojām var atsaukt prasību tiesā

0 Komentāru
“Blackpool” priekšsēdētājs Oistons: Belokoņs joprojām var atsaukt prasību tiesā
Foto: LETA

  Saasinoties konfliktam Anglijas futbola kluba “Blackpool” vadībā vienības priekšsēdētājs Karls Oistons ar mediju starpniecību nodevis ziņu Latvijas uzņēmējam, kluba līdzīpašniekam un prezidentam Valērijam Belokoņam, ka viņam joprojām ir iespējams atsaukt prasību tiesā.

Kā pirmdien vēsta laikraksts “Blackpool Gazette”, abas konfliktējošās puses gaida lietas izskatīšanas sākumu Londonas Augstākajā tiesā. Tā varētu būt izmaksu ziņā viena no dārgākajām prāvām britu futbola vēsturē.

Iepriekš Belokoņs februārī uzvarēja Mančestras tiesā, jo tā atzina, ka ka Oistonu ģimene nepamatoti nav izmaksājusi viņam pienākošos peļņas daļu par veiktajām investīcijām stadionā. Izmaksājamās naudas lielums gan vēl nav noteikts, taču, lai kāda summa tiktu piešķirta, tā būs neliela salīdzinājumā ar to, ko Belokoņs varētu saņemt, uzvarot gaidāmajā procesā. To lēš vairāk nekā 20 miljonu sterliņu mārciņu (23 miljonu eiro) apmērā.

Komandas līdzjutējiem, kuri noskaņoti pret Oistonu, tas dotu cerību uz iespējamu īpašnieka maiņu.

Uz jautājumu vai iespējams, ka strīds tiek atrisināts ārpus tiesas zāles, Karls Oistons atbildējis, ka iespējas ir vienmēr “ja dominē veselais saprāts, taču paskatīsimies”.

“Valērijam ir daudz lielākas zivis, kuras tagad viņš var uzcept jebkur citur pasaulē nekā piecas nedēļas slaistīties pa Londonu.”

Konflikts starp abām pusēm samilza martā, kad klubs apturēja Belokoņa darbību kluba direktoru padomē pēc apvainojumiem naudas atmazgāšanā.

Jau ziņots, ka Belokoņs tiesājas ar “Blackpool” futbola kluba līdzīpašniekiem Oistoniem, jo viņi esot pārskaitījuši miljoniem mārciņu “Blackpool” līdzekļu uz citām sev piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus un izmaksājot sev direktoru algas.

2006.gadā Belokoņs iegādājās 20% kluba akciju, un tieši viņa finansiālais atbalsts tika uzskatīts par galveno iemeslu, kāpēc komandai izdevās sasniegt un 2010./2011.gada sezonā spēlēt Anglijas premjerlīgā. Tomēr tagad īpašnieku starpā valda nesaskaņas, kuras abas puses nekautrējas arī iztirzāt publiski.

Savukārt “Blackpool” pēdējo sezonu laikā piedzīvo ļoti grūtus laikus, taču nupat aizvadītajā sezonā vienība pēc pārspēlēm ieguva tiesības atgriezties Anglijas pēc spēka trešajā līgā jeb “League One”.

0 Komentāru