Bijušajam Madrides “Real” futbolistam Ksavi Alonso pieprasa piecus gadus cietumā

0 Komentāru
Bijušajam Madrides “Real” futbolistam Ksavi Alonso pieprasa piecus gadus cietumā
Foto: AFP/ SCANPIX

Par iespējamu krāpšanos ar nodokļiem Spānijas prokuratūra pieprasījusi piecus gadus cietumā bijušajam Madrides “Real” futbolistam Ksavi Alonso.

Prokurori vaino Alonso apmēram divu miljonu eiro nesamaksāšanā par laika periodu no 2010. līdz 2012. gadam. Karjeru jau beigušais Spānijas izlases bijušais pussargs no 2009. līdz 2014. gadam pārstāvēja Madrides “Real”, bet pēdējās trīs sezonas pavadīja Vācijas grandā Minhenes “Bayern”.

Prokuratūra vēlas, lai Alonso bez izkrāptās naudas samaksā papildus vēl četrus miljonus eiro. Pārkāpumi saistās ar tiesību pārdošanu par viņa publisko tēlu.

Tāpat trešdien prokurori paziņojuši, ka vēlas cietumsodus, sodanaudas un restitūcijas Alonso padomdevējiem nodokļu jautājumos attiecīgajā laikā.

Visi apsūdzētie nolieguši savu vainu.

Lieta pret Alonso sākotnēji tika noraidīta, taču šogad atvērta no jauna.

Nodokļu inspekcija Spānijā pēdējos gados vajājusi daudzus spēlētājus, ieskaitot “Barcelona” uzbrucēju Lionelu Mesi, kurš pirms diviem gadiem kopā ar savu tēvu tika atzīti vainīgi 4,1 miljona eiro nodokļu nesamaksāšanā. Vēl bijušas ierosinātas lietas pret Krištianu Ronaldu, Luku Modriču, Marselu, Aleksu Sančesu, Rikārdu Karvaļu, Anhelu di Mariju, Havjeru Maskerano, Radamelu Falkao un Fabiu Koentrau.

Tāpat pašreizējais Mančestras “United” galvenais treneris Žuzē Mourinju arī nonācis Spānijas nodokļu iekasētāju uzmanības lokā par laiku, kad viņš strādāja Madrides “Real”.

0 Komentāru