Bijušais Latvijas futbola vārtsargs Jevgeņijs Sazonovs cenšas iekarot Norvēģijas ekipējuma tirgu

0 Komentāru
Bijušais Latvijas futbola vārtsargs Jevgeņijs Sazonovs cenšas iekarot Norvēģijas ekipējuma tirgu
an.no

Jevgeņijs Sazonovs, kurš 2000. gadu vidū tika uzskatīts par vienu no perspektīvākajiem vārtsargiem Latvijā, šobrīd pārcēlies uz dzīvi Norvēģijā, kur atvēris savu uzņēmumu un nodarbojas ar vārtsarga ekipējuma tirgošanu Skandināvijas valstīm. Sazonovs, kopā ar ukraiņu vārtsargu Rustamu Hudžmanovu izplata vārtsargu ekipējumu ar nosaukumu “Bravegk”.

“Rustams ir lielisks vārtsargs, kuru pazīst Ukrainā, Austrumeiropā un Baltijas valstīs,” par savu partneri intervijā norvēģu interneta vietnei “www.an.no” atklāj vārtsargs. “Visus produktus, ko mēs ražojam, izstrādā futbola vārtsargs futbola vārtsargam. Hudžmanovam ir pieredze, kas ļauj izprast visas nianses, faktus par to, kas ir nepieciešams mūsdienīgam vārtsargam.”

Kad pasauli pārņēma Covid-19 pandēmija, Sazonovs nolēma meklēt iespējas mainīt savu nodarbošanos un sazinājās ar ukraiņu vārtsargu, kurš bija gatavs uzklausīt Jevgeņija idejas par produktu pārdošanu Norvēģijas un Skandināvijas tirgū.

“Starp mums uzreiz radās sava veida “ķīmija”, un mēs nonācām pie sadarbības,” atceras Sazonovs.

Vārtsarga pienākumos bija panākt, ka “Bravegk” tiek reģistrēta atbilstoši Norvēģijas likumdošanai; mājaslapas izveide, noliktavas atrašana un izkārtošana tā, lai “Bravegk” produktiem būtu vieta Sazonova pašreizējā mājvietā – Bodē. “Mājaslapu gan izveidot palīdzēja labs draugs, mēs kopā tulkojām tekstus no ukraiņu valodas uz angļu un otrādi. Tagad esam gatavi par visiem 100% iekarot Norvēģijas tirgu,” ar smaidu piebilst futbolists.

“Vārtsargu ekipējuma tirdzniecība internetā ir savi ierobežojumi, vai ir tirgus šim arī Norvēģijā un Skandināvijā?” retoriski jautā sportists. “Esmu optimists. Norvēģijā ar futbolu nodarbojas ļoti daudz cilvēku, un futbols atgriežas pilnā apjomā. Darbošanās ar “Bravegk” ir kā pozitīvs lādiņš, kurš dzen mani uz priekšu, par ko es esmu iekarsis.”

Kopā ar savu sievu Gerdu un meitu Aleksandru futbolists ir iekārtojies Trolleveinā, Bodešēenē (Trollveien in Bodøsjøen), kur ikdienā viņš strādā par šķiedru instalētāju.

“Man patīk strādāt, un man patīk pozitīvas lietas. ar ko nodarboties. Šobrīd es trenēju jaunos futbolistus, vārtsargus, kā arī attīstu savu jauno kompāniju ar vārtsargu ekipējuma tirdzniecību internetā.”

Karjeras laikā Sazonovs ir pārstāvējis Latvijas jaunatnes vecuma valstsvienības, bija kandidāts uz Latvijas valstsvienību, kā arī klubu rindās spēlējis “Skonto”, Daugavpils “Dinaburg”, Daugavpils “Daugava”, Ventspils “Tranzīts”, FK “Spartaks” (Jūrmala), FK “Jelgava”, FK “Daugava” (Rīga), FK “Ventspils”. Karjeras laikā vārtsargs arī pārstāvēja Kipras klubus “Atromitos Geroskipou” un “Ethnikos Achnas”. Savukārt, Norvēģijā futbolists nokļuva 2014.gadā, kad parakstīja līgumu ar “Moss” IK.

Šobrīd futbolists ir atrodams norvēģu kluba “Junkeren” IK pieteikumā, kas ikdienā spēlē Norvēģijas pēc spēka ceturtajā līgā, taču vai futbolists vēl atgriezīsies vārtos, nav zināms. Tāpat Sazonovs šobrīd atbild par “Junkeren” IK vārtsargu sagatavošanu, ir trenera asistents, kā arī kluba akadēmijas vadītājs.

Kā zināmākie “Bravegk” klienti ir izcilu 2020.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīru aizvadījušais Ukrainas valstsvienības pamatvārtsargs Georgijs Buščans, kā arī Spānijas futbola granda Madrides “Real” vārtsargs Andrejs Luņins. Klientu loks palielinās ar katru dienu, jo ar vien vairāk norvēģu, skandināvu vārtsargu izvēlas tieši “Bravegk”. Šo faktu var novērot kompānijas sociālo tīklu platformās.

0 Komentāru