Belgradas “Crvena Zvezda” līdzjutēji pie stadiona novietojuši tanku; tas sadusmo horvātus

0 Komentāru
Belgradas “Crvena Zvezda” līdzjutēji pie stadiona novietojuši tanku; tas sadusmo horvātus
PA IMAGES/SCANPIX

Serbijas futbola kluba Belgradas “Crvena Zvezda” līdzjutēji pirms šovakar gaidāmās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas “play-off” kārtas atbildes spēles pie sava stadiona izvietojuši tanku, kas pamatīgi sadusmojis kaimiņvalsts Horvātijas iedzīvotājus.

“Crvena Zvezda” šovakar savā laukumā uzņems Šveices čempioni Bernes “Young Boys”, ar kuru pirms nedēļas viesos cīnījās neizšķirti 2:2. Uzvarētāja divu spēļu summā iekļūs Čempionu līgas grupu turnīrā, bet zaudētāja sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Komandas fanu klubs “Delije” pie stadiona izvietojis Padomju Savienībā ražoto tanku T-55, kas gan esot lietošanai nederīgs. Serbijas mediji vēsta, ka tanks izvietots ar futbola kluba piekrišanu.

T-55 tankus Dienvidslāvija plaši izmantoja Horvātijas kara Vukovaras kaujā. Horvātijas austrumu pilsēta Vukovara pamatīgi cieta šajās kaujās, turklāt serbu pusē karojošo paramilitāro organizāciju vadīja “Delije” līderis Željko Ražnatovičs jeb Arkans, kurš vēlāk tika apsūdzēts kara noziegumos, bet savu tiesu nesagaidīja.

“Crvena Zvezda” pauduši, ka tanks simbolizējot kluba “mašīnu” un ir atbilstošs vienai no ultru grupām, kas sevi dēvē par “Ziemeļu armiju”.

Serbijas iekšlietu ministrs Nebojša Stefanovičs paziņojis, ka pie stadiona izvietotajam tankam ir noņemts bruņojums un izņemts motors. Viņš šo modeli nosaucis par “kaut ko tādu, kas līdzīgs tankam” un paziņojis, ka policijas iejaukšanās nav nepieciešama.

Turpretī horvātu mediji šo soli sauc par provokāciju. Kā ziņo raidsabiedrība “Nova” tanks esot iegādāts kādā militāro spēkratu izgāztuvē Serbijas dienvidos.

Pašā Serbijā šis solis tiek vērtēts pretrunīgi – sākot ar apsveikumiem un beidzot ar nopēlumiem.

“Crvena Zvezda” ir pieckārtēja Serbijas superlīgas čempione, bet, ņemot vērā arī Dienvidslāvijā, kā arī Serbijā un Melnkalnē izcīnītās zelta medaļas, tai ir 30 tituli.
0 Komentāru