Beļģijas futbolisti EČ maču nogalē izrauj uzvaru pār Zviedriju

Beļģijas un Īrijas futbola izlases Eiropas čempionāta finālturnīra E apakšgrupas noslēdzošajās spēlēs maču nogalēs izrāva uzvaras attiecīgi pret Zviedrijas un Itālijas valstsvienībām, bet pēdējā kārtā tika noskaidroti izslēgšanas turnīra astotdaļfinālu pāri.

Beļģija ar 1:0 (0:0) uzvarēja Zviedriju, sarūgtinot izlases līderi Zlatanu Ibrahimoviču viņa, iespējams, pēdējā spēlē valstsvienības rindās, kamēr Īrija ar 1:0 (0:0) uzvarēja Itāliju. Beļģijas labā uzvaras vārtus guva Radža Naingolans, bet īriem uzvaru atnesa Robija Breidija gūtie vārti.

E apakšgrupā ar sešiem punktiem uzvarēja Itālija, bet otrā ar tikpat punktiem bija Beļģija, jo piedzīvoja zaudējumu savstarpējā mačā. Trešā ar četriem punktiem bija Īrija, nodrošinot vietu astotdaļfinālā, bet ceturtā ar vienu punktu palika Zviedrija.

Eiropas čempionāta astotdaļfinālā Šveice spēkosies pret Poliju, bet šī dueļa uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar Horvātijas un Portugāles pāra spēcīgāko komandu. Tikmēr Velsai astotdaļfinālā būs principiāls duelis ar Ziemeļīriju, bet Ungārija tiksies ar Beļģiju. Savukārt Vācija astotdaļfinālā cīkstēsies ar Slovākiju, bet titula aizstāvētāja Spānija duelēsies ar Itāliju. Vēl mājiniece Francija tiksies ar Īriju, bet Anglija cīnīsies ar pārsteidzošo debitanti Islandi.

Nicē notikušajā Beļģijas un Zviedrijas spēlē skandināviem jau ceturtajā minūtē bija lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu, taču Markusa Berga sisto bumbu atsita Beļģijas izlases vārtsargs Tibo Kurtuā. Tiesa, dažas minūtes vēlāk jau otrā laukuma galā zviedru mūrim Andrēsam Īsaksonam nācās neitralizēt Romela Lukaku mēģināju izvirzīt Beļģiju vadībā. Turpinājumā aizritēja līdzīga cīņā, un puslaika vidū pēc Berga piespēles bīstami sita Ibrahimovičs, taču viņa raidītā bumba lidoja garām kreisajam vārtu stūrim.

Puslaika beigās beļģiem bija lieliska izdevība pārtraukumā iet ar vienu vārtu handikapu, tomēr Kevina de Brujnes raidījumu uz vārtiem nesekmīgi pielaboja Munjē, turklāt bumba nolidoja tieši gar degungalu arī Lukaku. Spēles 64.minūtē Ibrahimovičs tomēr ieraidīja bumbu Kurtuā sargātajos vārtos, tomēr tiesneši konstatēja aizmuguri. Dažas minūtes vēlāk de Brujne no soda laukuma stūra izdarīja sitienu vārtu apakšējā kreisajā stūrī, tomēr savos uzdevumu augstumos bija Īsaksons, kurš bumbu izvirzīja ārpus laukuma.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 20 minūtes Lukaku ar bumbu ielauzās vārtsarga laukumā, taču Īsaksonam izdevās nosegt bumbas ceļu uz vārtiem. Vēl pēc dažām minūtēm “sarkano velnu” uzbrukuma līderis ieraidīja bumbu vārtos, bet arī šoreiz tika nosvilpta aizmugure. Pēc dažām minūtēm zviedri nopelnīja brīvsitienu uz Kurtuā sargāto cietoksni. Ibrahimovičam caur pajukušu sieniņu izdevās iegriezt bumbu vārtu taisnstūrī, tomēr Kurtā sitienu atvairīja.

Arī turpinājumā vairāk uzbruka beļģi līdz sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Radža Naingolans ar netveramu tālšāvienu atklāja spēles rezultātu. Atlikušajā laikā zviedri nespēja atspēlēties, tādējādi uzvaru ar 1:0 svinēja Beļģijas futbolisti.

Iespējams, savu pēdējo maču Zviedrijas valstsvienībā šodien aizvadīja uzbrucējs Ibrahimovičs. Viņš otrdien pavēstīja, ka pēc šī Eiropas čempionāta noslēgs savu karjeru izlasē.