Komentāri
Beidzot atklāts iemesls, kāpēc aviokatastrofā aizgāja bojā gandrīz visa “Chapecoense” komanda
Foto: AFP/LETA

Kolumbijas aviācijas izmeklētāji pirmdien paziņoja, ka lidmašīnas katastrofas, kurā 28.novembrī gāja bojā 71 cilvēks, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas “Chapecoense” locekļi, iemesls bija degvielas izbeigšanās pirms lidmašīna varēja nolaisties.

Kolumbijas Civilās aeronautikas aģentūra paziņoja, ka izmeklētāju secinājumi balstīti uz datiem no tā dēvētajām lidmašīnas melnajām kastēm, kā arī citiem pierādījumiem. Izmeklētāju vērtējumā, pierādījumi vairāk liecina par cilvēka pieļautu kļūdu, nevis tehniskām problēmām vai sabotāžu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksperti iepriekš pieļāva, ka degvielas izbeigšanās ir visticamākais katastrofas iemesls. Lidmašīna “BAE 146 Avro RJ85” spēj nolidot 2965 kilometrus, kas ir nedaudz mazāk kā attālums starp Medeljinu un Bolīvijas pilsētu Santakrusu de la Sjerru.

Foto

“Chapecoense” bija ceļā uz “Copa Sudamericana” jeb Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra pirmo finālspēli, kurā tai bija jātiekas ar Medeljinas “Atletico Nacional” komandu. Šī bija pirmā reize, kad Šapeko pilsētas klubs sasniedza kādu no kontinenta turnīra fināliem.

Lidmašīna gaisā bija pavadījusi apmēram četras stundas un 20 minūtes, kad gaisa satiksmes kontrolieri Medeljinā atlika tās nolaišanos, jo cita reisa lidmašīnai tika konstatēta degvielas noplūde un tās nolaišanās tika noteikta kā prioritāte.

Bolīvijas čārterreisu aviokompānijas “LaMia” reisa pilots vairākkārt lūdza nolaišanos, jo lidmašīnai trūkst degvielas un “pilnībā nedarbojas elektrības sistēma”, liecina radiosakaru ieraksti. Lidmašīnai nokrītot, nebija eksplozijas, kas arī liecina par degvielas trūkumu. Avārijā izdzīvoja tikai seši cilvēki – “Chapecoense” aizsargs Alans Rušels, divi vārtsargi, vēl viens futbolists, žurnālists un stjuarte.

Izmeklēšana koncentrējusies uz lidmašīnas pilotu un “LaMia” līdzīpašnieku Migelu Kirogu, kurš ir starp katastrofā bojāgājušajiem, un par viņa lidojuma plānu, kurā tika izlaista nolaišanās degvielas uzpildei.

Bolīvijas varas iestādes decembra sākumā aizturēja “LaMia” ģenerāldirektoru Gustavo Vargasu un vēl trīs darbiniekus. Aizturētie “Lamia” darbinieki tika nopratināti par noziedzīgu nolaidību.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl