Atklāj atjaunotās Daugavas stadiona tribīnes

0 Komentāru
Atklāj atjaunotās Daugavas stadiona tribīnes
Foto: LETA

Vairākkārt akcentējot iekļaušanos termiņā un atvēlētajos līdzekļos, šodien svinīgā ceremonijā atklātas Daugavas stadiona atjaunotās un paplašinātās tribīnes ar 10 400 skatītāju sēdvietām.

VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” valdes loceklis Elmārs Martinsons akcentēja, ka līdz svinīgajai ceremonijai vairākus gadus daudzi cilvēki un institūcijas smagi un saliedēti strādāja, lai izstrādātu projektu, to aizstāvēju Eiropas Komisijā, kā arī realizētu darbus.

“Visu izdevās pabeigt laikā un iekļauties budžetā, jo notiks skrupuloza plānošana un bija saliedēta komanda,” secināja Martinsons, piebilstot, ka jau tagad sāksies aktīva darbība, lai turpinātu stadiona attīstības otro kārtu, ko paredzēts noslēgt 2022. gadā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauda, ka šis ir lielisks paraugs kopējam darbam, kam būtu jākalpo par paraugu arī turpmāk citos projektos. “Tribīnes un sporta laukums ir labs apvienojums sportam un kultūrai. Lai šis kļūtu par pilnīgi jaunu atspērienu Latvijas sportam,” novēlēja premjerministrs, akcentējot arī cerību par panākumiem futbolā.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) sacīja, ka šodien svētki ir visai tautai. Stadionam piedzīvojot gan priekpilnus, gan skumjus brīžus, šodien ir redzams prasmīgas plānošanas rezultāts, iekļaujoties termiņos un atvēlētajos līdzekļos.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) atgādināja, ka vēl 2013. gadā bija diezgan grūti noticēt šādam iznākumam, šodien atklājot jaunās stadiona tribīnes. “Šim projektam Laimes māte stāvēja blakus,” secināja ministre, piebilstot, ka Kultūras ministrijas ieguldījums projektā bija “ļoti radošu risinājumu meklēšana projekta rakstīšanai”.

Arī vieglatlētiem šodien ir īpaša diena, atzina Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, uzsverot, ka stadions ir iespēja atklāt talantus, pilnveidoties un tiekties pretim saviem sapņiem sportā. Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs pauda cerību, ka Daugavas stadions nākotnē kļūs par bāzes vietu sportam un futbolam. “Futbols būs atgriezies mājās,” teica Gorkšs.

Skatītāju tribīņu atjaunošana un paplašināšana ir pirmais no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” darbiem. Līdz 2022. gadam šajā projektā Daugavas stadionā tiks atjaunots dabīgā zālāja futbola laukums, kā arī vieglatlētikas skrejceliņi un sektori atbilstoši starptautisku augstākā līmeņa futbola un vieglatlētikas sacensību rīkošanas prasībām. Stadionam taps arī jauna ledus halle, vieglatlētikas manēža un multifunkcionālā halle, tiks labiekārtota teritorija.

Projekta kopējās izmaksas ir 61,965 miljoni eiro, un no tām ERAF līdzfinansējums ir 37,550 miljoni eiro.
0 Komentāru