Arsenal futbolisti triumfē FA kausā un uzstāda jaunu rekordu

Londonas Arsenal komanda sestdien triumfēja Anglijas Futbola asociācijas kausa izcīņā, prestižo trofeju iegūstot jau 12.reizi, kas ir jauns rekords. Finālmačā Arsenal slavenajā Vembija stadionā pārliecinoši ar 4:0 pieveic Birmingemas Aston Villa vienību.

Spēles rezultātu 40.minūtē atklāja Teo Valkots, bet otrajā puslaikā Londonas klubs pamanījās gūt vēl trīs vārtus, kad pa reizei izcēlās Aleksis Sančess, Pērs Mertezakers un Olivjē Žirū. Līdz ar to Arsenal vienībai izdevies nosargāt pērn izcīnīto FA kausu, kā arī finālā izcīnīt pārliecinošāko uzvaru kopš 1994.gada.

Tāpat Anglijas futbola vēsturē vēl nevienam klubam nebija izdevies 12 reizes uzvarēt FA kausa izcīņā. Pirms šī mača pie 11 tituliem bija izdevies tikt arī Mančestras United. Tikmēr Aston Villa klubs FA kausa finālā spēlēja pirmo reizi kopš 2000.gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.