Argentīna ar minimālu uzvaru pār Brazīliju triumfē ”Copa America” pēc 28 gadu pārtraukuma

AFP/SCANPIX

Marakanas stadionā Riodežaneiru Argentīna finālspēlē ar 1:0 pieveica mājinieci Brazīliju. Argentīnai šis bija 15. zelts “Copa América” turnīrā, tādējādi panākot Urugvaju, kam ir tikpat daudz triumfu.

Vienīgos vārtus argentīnieši iesita 22. minūtē, Rodrigo De Polam veicot tālu piespēli Anhelam Di Marijam, kurš, pateicoties Madrides “Atletico” aizsarga Renana Lodi paviršajai pretspēlei, spēja bumbu apstrādāt un pēcāk to pārcelt pāri vārtsargam Edersonam Brazīlijas vārtos.

Pirmā puslaika atlikušajā daļā Argentīna veiksmīgi spēja saglabāt minimālo pārsvaru, neļaujot Brazīlijai bieži bīstami pietuvoties vārtiem. Savukārt pēc 15 minūšu pārtraukuma Brazīlija laukumā devās ļoti apņēmīga panākt izlīdzinājumu, ko viņiem teju izdevās izdarīt. 53. minūtē Rišarlisona vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures stāvokļa dēļ, bet jau pēc minūtes argentīniešus pēc Rišarlisona raidījuma glāba vārtsargs Emiljano Martiness.

Spēles beigu daļā ļoti pamanāms Brazīlijas uzbrukumā bija laukumā uz maiņu nākušais Gabriels Barbosa, kurš izdarīja divus ļoti bīstamus sitienus – pirmajā no tiem Argentīnu glāba aizsargs, bet otrajā – vārtsarga Martinesa meistarība un ātrā reakcija.

Pēc finālsvilpes Argentīnas līderis Lionels Mesi, kurš šajā spēlē varēja izcelties pēdējās minūtēs, izplūda asarās. Futbola superzvaigznei šis bija pirmais tituls Argentīnas valstsvienības rindās.