Ar Krievijas un Saūda Arābijas dueli šodien startē Pasaules kausa izcīņa futbolā

0 Komentāru
Ar Krievijas un Saūda Arābijas dueli šodien startē Pasaules kausa izcīņa futbolā
EPA/LETA

Ar mājinieces Krievijas spēli pret Saūda Arābijas izlasi šodien sākas Pasaules kausa finālturnīrs futbolā, kas mēnesi būs galvenais sporta notikums pasaulē.

A apakšgrupas cīņa Maskavā, slavenajā “Lužņiku” stadionā, sāksies plkst 18.00.

Tāpat apakšgrupā bez Krievijas un Saūda Arābijas spēlēs arī Ēģiptes un Urugvajas izlases, kuras pirmās kārtas cīņu savā starpā aizvadīs piektdien.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek pirmo reizi.

Staņislava Čerčesova trenētā Krievijas izlase šāda līmeņa turnīros līdz šim startējusi trīs reizes, taču ne reizi nav iekļuvusi izslēgšanas turnīrā, 1994., 2002. un 2014.gadā dalību noslēdzot jau pēc apakšgrupu cīņām. Finālturnīrā pirms četriem gadiem, kas notika Brazīlijā, krievi palika bez uzvarām, divus mačos noslēdzot neizšķirti, taču ar to bija maz astotdaļfināla sasniegšanai.

Arī pēdējā laikā Krievija nav demonstrējusi vērā ņemamus rezultātus, pēdējos septiņos mačos, kas visi bija pārbaudes spēles, nespējot tikt pie uzvarām, trīs cīņas noslēdzot neizšķirti, bet četros mačos zaudējot. Savukārt šogad Krievijai ir trīs zaudējumi četros mačos, pēdējā pārbaudes cīņā nospēlējot neizšķirti 1:1 ar Turciju.

Kā sacensību saimniecei uz Krievijas izlasi gulstas liels slogs, tāpēc iepriekšējo rezultātu kontekstā mājinieki ir saņēmuši milzīgu kritikas devu, jo īpaši apšaubot galvenā trenera Čerčesova spēju uzlabot izlases sniegumu.

Savukārt Saūda Arābija līdz šim bija piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, bet pēdējo reizi to darīja 2006.gadā. Pasaules kausa apakšgrupu kārta tika pārvarēta tikai debijas reizē 1994.gadā, pēc tam trīs reizes pēc kārtas apstājoties pēc priekšsacīkstēm.

Komandas galvenais treneris ir Argentīnā dzimušais Huans Antonio Pici, kurš gan futbolista karjeras laikā pārstāvēja Spāniju, spēlējot arī šīs valsts izlasē. Pici Saūda Arābiju vada kopš pērnā gada.

Gatavošanos turnīra Saūda Arābija sāka ar divām uzvarām pret Alžīriju un Grieķiju, abas uzvarot ar 2:0, taču tad sekoja trīs zaudējumu sērija pret Itāliju (1:2), Peru (0:3), pašreizējo planētas čempioni Vāciju (1:2).

Saūda Arābijas izlasē ir tikai vietējo klubu spēlētāji.

FIFA pasaules rangā Saūda Arābija atrodas 67.vietā, kamēr Krievija ir 70.vietā, kas ir zemākā pozīcija starp visām finālturnīra komandām.

Pasaules kausa finālturnīrs norisinās 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalīsies 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiks 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Uz finālturnīru ir devušies pārsvarā visi vadošie planētas futbolisti. Sacensībās savas valstis pārstāvēs šī brīža trīs lielākās zvaigznes pasaules futbolā – Neimars (Brazīlija), Krištianu Ronaldu (Portugāle) un Lionels Mesi (Argentīna).

Tituliem bagātā komanda Pasaules kausa izcīņu vēsturē ir Brazīlija, kas prestižajā turnīrā kopumā triumfējusi piecas reizes. Tikmēr ar četriem tituliem seko Vācija un Itālija, kas šim turnīram nemaz nekvalificējās. Vēl divus titulus ir izcīnījusi Argentīna un Urugvaja.

Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.

Pasaules kausa visu laiku labākais vārtu guvējs ir vācietis Miroslavs Kloze, kurš izcēlies ar 16 vārtu guvumiem, bet slavenā brazīlieša Ronaldu kontā ir 15 precīzi sitieni. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem rezultatīvākais ir cits Vācijas futbolists Tomass Millers, kurš guvis desmit vārtus un šajā finālturnīrā, spēlējot rezultatīvi, var uzlabot savas pozīcijas visu laiku izcilāko vārtu guvēju sarakstā.

Tikmēr vienīgais futbolists, kurš savas karjeras laikā ir izcīnījis trīs Pasaules kausus, ir leģendārais brazīlietis Pele. Līdz šim nevienam citam spēlētajam neko līdzīgu nav izdevies atkārtot. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem neviens nav ieguvis vairāk par vienu trofeju.

0 Komentāru