Anglijas premjerlīgā atkārtojumu sistēma šosezon kļūdījusies jau četras reizes

Pievienot komentāru
Anglijas premjerlīgā atkārtojumu sistēma šosezon kļūdījusies jau četras reizes
REUTERS/SCANPIX

Video tiesneša asistenti pirmajās četrās Anglijas futbola premjerlīgas spēlēs pieņēmuši nepareizus lēmumus, paziņoja soģu direktors Maiks Railijs.

Pagājušajā sezonā Anglijas premjerlīgā pirmo reizi tika izmantota VAR sistēma, bet gada laikā tā kopumā palīdzēja atšķetināt 227 epizodes, kurās tika lemts par vārtu guvumiem, brīdinājumu vai noraidījumu piešķiršanu, kā arī par aizmugures stāvokli.

Seši lēmumi par aizmugures stāvokļiem vēlāk gan tika mainīti, bet citādam gala iznākumam bija jābūt vēl četros gadījumos, kas aizvien palikuši nemainīti.

Tostarp ir arī Ņūkāslas komandas Fabiana Šāra gūtiem vārti, kuros spēlētājs patiesībā nospēlēja ar roku. Tāpat sarkanā kartīte par uzkāpšanu pretiniekam netika piešķirta Lesteras “City” futbolistam Juri Tīlmansam.

“Aizvien vēl noris mācību process, kurā turpinām augt. Ir bijuši četri gadījumi, kad VAR neiejaucās, bet viņiem to darot, mums būtu bijusi vēl lielāka izpratne par tā nozīmi spēļu laikā,” intervijā “Sky Sports” teica Railijs. “Šie piemēri tikai parāda, ka iejaucoties VAR, tiesnešu darbs konkrētajā dienā tiek atvieglots.”

Vēl pērnā gada aprīlī Anglijas premjerlīgas klubi nobalsoja pret VAR ieviešanu aizvadītajā futbola sezonā, tomēr vēlāk šī tehnoloģija tika lietota vairākos mačos.