Komentāri
Futbola klubam Skonto ierosināts tiesiskās aizsardzības process
Foto: LETA

Futbola klubam Skonto ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā. Tiesiskās aizsardzības procesa lieta ierosināta 9. martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Pieejamā informācija Firmas.lv liecina, ka 2013. gadā Skonto FC bija 280 324 eiro apgrozījums un tas strādāja ar 420 142 eiro zaudējumiem. Tikmēr dati par aizvadīto gadu nav pieejami.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skonto FC lielākais īpašnieks ir uzņēmums Tremova Limited, kā arī daļas Skonto FC pieder Latvijas Futbola federācijas prezidentam Guntim Indriksonam.

LETA jau ziņoja, ka jau pirms gada Skonto bija ievērojamas parādsaistības. Publiski izskanējis, ka pašlaik Skonto parāds Valsts ieņēmumu dienestam ir gandrīz 500 000 eiro, turklāt tās nav vienīgās vienības parādsaistības.

“Latvijas visu laiku titulētākais futbola klubs Rīgas Skonto, kas joprojām cīnās ar finansiālām problēmām, ir glābjams, tomēr tam nepieciešams tiesiskās aizsardzības process, lai tiktu iegūts laiks finanšu sakārtošanai,” sarunā ar aģentūru LETA pauda vienības valdes loceklis Kārlis Villerušs.

“Citu ceļu vienības glābšanai neredzu. Kad pārņēmu klubu, konstatējām, kāds ir parādu, pirmkārt, nodokļu parāda apmērs. Secinājām, ka klubs vēl ir glābjams, ko saprata arī mūsu atbalstītāji, bet to nevar izdarīt vienā dienā. Tāpēc vajadzīga atelpa un laiks lietu sakārtošanai,” izteicās Villerušs, kurš pauda, ka lēmums par tiesiskās aizsardzības procesa pieprasīšanu pieņemts sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), jo šādi tiks iegūts laiks parāda sastrukturizēšanai.

Kā stāstīja Villerušs, pēc tiesiskās aizsardzības procesa piešķiršanas vienība varēs oficiāli noslēgt līgumus ar ārzemju spēlētājiem, jo jautājums ar VID būs sakārtots, kā arī automātiski tiek atcelts aizliegums komandas dalībnieku sastāva jeb īpašnieku maiņai.

“Mums bija trīs aizliegumi mainīt dalībnieku sastāvus – divus uzlika VID, bet vienu viens no kreditoriem. Kad tika atjaunota saimnieciskā darbība, vienu no aizliegumiem VID atcēla, bet pārējos tagad noņem tiesiskās aizsardzības process, ja pareizi saprotu,” pauda Villerušs, stāstot, ka pagaidām klubs joprojām pieder kādam Kipras ofšoram, bet drīz tam parādīsies publiski zināmi īpašnieki.

“Iepriekšējie vadītāji mums atstāja ļoti nesakārtotu grāmatvedību. Lūdzām, lai mums dod divus mēnešus laika sakārtošanai – viens no tiesiskās aizsardzības mēnešiem tiks veltīts parādu saskaņošanai, bet otrs atmaksas grafika sastādīšanai,” Villerušs pauda, ka līdz mēneša beigām beidzot varētu kļūt zināms precīzs Skonto parādsaistību apjoms.

Iepriekš bija publiski izskanējis, ka Skonto parāds VID ir gandrīz 500 000 eiro, turklāt tās nav vienīgās vienības parādsaistības.

Tāpat Villerušs pauda uzskatu, ka pagājušās sezonas UEFA Eiropas līgas turnīrā Skonto komanda nav varējusi piedalīties vien iepriekšējo īpašnieku nolaidības dēļ, un pārliecību, ka šosezon vienība startēs Eirokausos.

“Varu tikai brīnīties, ka iepriekšējie vadītāji nesakārtoja šo jautājumu un palaida garām iespēju spēlēt UEFA Eiropas līgā,” izteicās pašreizējais vienības vadītājs. “Mēs šos trūkumus esam novērsuši. Vēl gan Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) licencēšana nav beigusies, tomēr neredzu šķēršļus, kāpēc mēs varētu licenci nesaņemt.”

Villerušs vēlreiz atkārtoja jau iepriekš pausto, ka Skonto mērķis ir kļūt par labāko ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā un finansiāli ļoti sakārtotu komandu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl