Frīdrihs Sočos nebrauks – Melbārdis triumfē četrinieku kopvērtējumā

Komentāri
Frīdrihs Sočos nebrauks – Melbārdis triumfē četrinieku kopvērtējumā
Foto: EPA/LETA

Vācijas bobsleja pilots Frančesko Frīdrihs oficiāli apstiprinājis nepiedalīšanos Pasaules kausa noslēdzošajā posmā, kas šajā nedēļas nogalē risināsies Sočos. Līdz ar to Latvijas sportista Oskara Melbārža ekipāža priekšlaicīgi garantējusi sev panākumu četrinieku ieskaites kopvērtējumā.

Pirms pēdējā posma Melbārdim pār Frīdrihu ir 200 punktu pārsvars. Par uzvaru pienākas 225 punkti, un līdz ar to Melbārdim Sočos bija nepieciešams vien netikt diskvalificētam, tomēr Frīdrihs apstiprinājis, ka izlaidīs noslēdzošo posmu, lai labāk sagatavotos pasaules čempionātam. Trešajā vietā esošais krievu sportists Aleksandrs Kasjanovs no Melbārža ekipāžas jau atpaliek par 226 punktiem. Latvija Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem triumfējusi pirmoreiz karjerā.

Kaut arī divnieku vērtējumā Melbārdis ir Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, šajā ieskaitē situācija ir sīvāka – viņam vien 38 punktus zaudē šveicieša Beāta Hefti ekipāža, bet Frīdrihs atpaliek vēl par septiņiem punktiem un ir trešais.

Lai Melbārdis spētu nosargāt pirmo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem, viņam sezonas noslēdzošajā posmā Sočos ir jāfinišē vismaz ceturtajā vietā, ja Hefti izdodas šajās sacensībās triumfēt. Melbārdis pašlaik ir līderis neoficiālajā divnieku un četrinieku kopējā ieskaitē.

Lasi vēl