FOTO, VIDEO: Kā laika gaitā mainījušies latviešu olimpiešu tērpi?

Komentāri

Uzreiz pēc neatkarības atgūšanas pirmajās vasaras olimpiskajās spēlēs 1992. gadā tērpi bija jārada pilnīgi no nekā, jo naudas nebija nemaz – tā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta modes mākslinieks Bruno Birmanis, kurš tolaik gatavoja olimpiešu parādes tērpus.

Savukārt leģendārais šķēpmetējs Jānis Lūsis visas trīs olimpiskās medaļas kaldinājis salīdzinoši vienkāršos sporta tērpos, kas visai komandai bija vienoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad olimpisko komandu ietērps Polijas uzņēmums, kas izraudzīts iepirkuma konkursa kārtībā. Cenas ziņā šie nebūšot dārgākie, bet viena sportista tērpu komplekta cena – 1700 eiro.

Tērpi būšot gatavi jūlijā, kad arī būs zināms, kuri no sportistiem pārstāvēs mūsu valsti vasaras olimpiskajās spēlēs, kas Latvijai būs jau vienpadsmitās. Bet pēc spēlēm būs aprēķini, cik pavisam kopā izmaksājuši tērpi Latvijas olimpiskajai delegācijai.

Kā olimpiskie tērpi evolucionējuši līdz mūsdienām un ar ko šogad mūsu olimpiešu tērpi būs ļoti īpaši? To iespējams uzzināt, skatoties 900 sekunžu sižetu un apskatot fotogrāfijas.

Video

Foto: Latvijas delegācijas tērpi Turīnas olimpiskajām spēlēm 2006. gada ziemā

Foto: Latvijas delegācijas tērpi Pekinas olimpiskajām spēlēm 2008. gada vasarā

Foto: Latvijas delegācijas tērpi olimpiskajām spēlēm Vankūverā 2010. gada ziemā

Foto: Latvijas delegācijas tērpi olimpiskajām spēlēm Londonā 2012. gada vasarā

Foto: Latvijas olimpiskā delegācija pirms izlidošanas uz olimpiskajām spēlēm 2014. gada ziemā Sočos

Foto: Latvijas delegācijas tērpi  olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro 2016. gada vasarā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl