FIBA ģenerālsekretārs uzslavē Latviju par spēju organizēt starptautiska līmeņa sacensības

0 Komentāru
FIBA ģenerālsekretārs uzslavē Latviju par spēju organizēt starptautiska līmeņa sacensības
Foto: PIXABAY.COM

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) ģenerālsekretārs Andreu Zagklis tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) uzslavējis Latviju par spēju organizēt starptautiska līmeņa sacensības, aģentūru LETA pēc tikšanās informēja premjerministra birojā.

Tāpat tikšanās reizē, kurā piedalījās arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, Zagklis veltījis atzinīgus vārdus Latvijas 3×3 basketbola izlases sniegumam un nopelnītajai ceļazīmi dalībai Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs.

Puses pārrunāja gaidāmo U-19 Pasaules kausa izcīņu basketbolā jauniešiem, kas sāksies sestdien, 3.jūlijā, un norisināsies Rīgā un Daugavpilī. Prestižajā turnīrā piedalīsies komandas no visas pasaules. Šis turnīrs pēdējā gada laikā būs ceturtās sacensības Latvijā, kas organizētas sadarbībā ar FIBA, – gada sākumā norisinājās divi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīri vīriešiem un viens sievietēm.

FIBA ģenerālsekretārs informēja, ka turnīra drošai norisei ir izstrādāts un tiek ievērots īpašs drošības protokols, ņemot vērā, ka tas notiek Covid-19 pandēmijas laikā. Turnīrs norisināsies ar skatītāju klātbūtni – spēles klātienē varēs apmeklēt tikai tie skatītāji, kuri var uzrādīt Latvijā atzītu Covid-19 sertifikātu.

Kariņš tikšanās laikā pateicās FIBA ģenerālsekretāram par teicamo sadarbību, tostarp par FIBA sniegto finansiālo atbalstu turnīra norisei, kā arī pausto gatavību sniegt papildu atbalstu LBS. Savukārt Zagklis atzinīgi novērtēja valdības sniegto atbalstu U-19 Pasaules kausa izcīņas organizēšanai, kas esot būtisks šāda mēroga pasākuma noorganizēšanai.

Ministru prezidents ar FIBA un LBS pārstāvjiem arī pārrunāja basketbola infrastruktūras attīstību Latvijā. Kariņš uzsvēra, ka Latvijā basketbols ir iecienīts un populārs sporta veids, un pēdējo gadu laikā daudz darīts, lai uzlabotu basketbola pieejamību reģionos. Tostarp šogad un nākamgad rezervēts finansējums, lai Rīgā sāktu Komandu sporta spēļu halles, ko dēvē arī par “basketbola mājām”, projekta īstenošanu, kuru iecerēts pabeigt 2023. gadā.

Tāpat tika pārrunāta LBS iecere piedalīties 2025. gada Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem rīkošanā. To plānots apspriest arī valdības līmenī.

Kā ziņots, Latvija Pasaules U-19 kausa sacensības uzņēma arī 2011. gadā, kad turnīrs norisinājās Rīgā, Valmierā un Liepājā.

Latvijas valstsvienība apakšgrupu turnīra spēles aizvadīs 3., 4. un 6.jūlijā Daugavpilī, kur tiksies ar vienaudžiem no Puertoriko, Irānas un Serbijas.

2011.gadā Latvijā uzvarēja Lietuvas jaunie basketbolisti, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jons Valančūns. Turnīrā piedalījās tādi pazīstami spēlētāji kā Dāvis Bertāns, Mateušs Ponitka, Rauls Netu, Kevins Pangoss, Dario Šaričs, Dags Makdermots, Tims Hārdevejs juniors, Džeremijs Lembs, Jānis Timma un citi.

Kā ierasts, viena no 16 turnīra dalībniecēm būs mājiniece, šajā gadījumā – Latvija. Iepriekš Latvija bijusi pārstāvēta trijos turnīros. 1999. gadā tika izcīnīta devītā vieta, 2011. gadā – desmitā vieta, 2019. gadā – 12. vieta.

0 Komentāru