VAR mača galotnē izglābj Velsu – briti nospēlē neizšķirti ar Švceici

Sestdien EURO 2020 mačā Baku Olimpiskajā stadionā neizšķirti 1:1 spēlēja Velsas un Šveices izlases.

Pirmajā puslaikā pārsvars bija šveiciešiem. Viņi gan bumbu kontrolēja vairāk (68%), gan pa vārtiem sita vairāk, kaut arī tikai pa vienam sitienam katras komandas izpildījumā trāpīja vārtu rāmī.

Šveice izpildīja septiņus stūra sitienus, kamēr Velsa – tikai vienu, bet pirmais bīstamais vārtu gūšanas moments 15.minūtē izveidojās pie Šveices vārtiem, kad visaugstāk uzlēca Kīfers Mūrs, raidot bumbu vārtos ar galvu. Tomēr Janns Zommers bumbu atvairīja uz stūra sitienu. Četras minūtes vēlāk Mūrs tika pie galvas apsēja, taču varēja turpināt spēlēt.

21.minūtē pēc stūra sitiena izspēles un centrējuma Fabians Šērs sita pa vārtiem, bet Denijs Vords vārtos bija vietā.

Velsa – Šveice. Pilnais spēles apskats:

Jau kompensācijas laikā pretuzbrukumā Velsas soda laukumā bumbu saņēma Brēls Embolo, piespēlēja pa labi uz vārtiem skrienošajam Harisam Seferovičam, kurš no teicamas pozīcijas sita garām tukšam labajam vārtu stūrim.

Tomēr par savu aktivitāti Embolo tika atalgots otrā puslaika sākumā. 49.minūtē viņš bija ātrā uzbrukuma smailē smailē, izspraucoties starp aizsargiem un no soda laukuma robežas tieši pa vidu vārtiem spēcīgi sitot, taču arī šoreiz Vords bija lielisks, novirzot bumbu uz stūra izspēli.

Stūra sitiena laikā gan viņš bija spiests bezspēcīgi noskatīties, kā Embolo divcīņā tika galā ar Konoru Robertsu, atgrūžot viņu nedaudz tālāk, un ar galvu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī – 1:0.

Arī atbildes vārti tika gūti pēc stūra sitiena izspēles. Pēc īsas piespēles no stūra karodziņa laukuma labajā pusē lieliski centrēja Džozefs Morels, kura piespēli vārtu guvumā ar galvu pārvērta Mūrs, raidot bumbu vārtu kreisajā pusē.

83.minūtē Šveices galvenais treneris Vladimirs Petkovičs veica maiņu Seferoviča vietā laukumā laižot Mario Gavranoviču, kurš jau minūti vēlāk raidīja bumbu Velsas vārtos.

Atkal izcēlās Embolo, kurš no soda laukuma vidus ar galvu izvirzīja Gavranoviču vienu pret Vordu, šveicietim “cauršaujot” vārtsargu ar spēcīgu sitienu no gaisa ar kreiso kāju.

Tomēr šveiciešu prieki nebija ilgi, jo Gavranovičs atradās aizmugurē, ko arī fiksēja VAR sistēma, vārtus atceļot.

90.minūtē tuvu vēl vienam vārtu guvumam bija Embolo pēc kārtējā stūra sitiena no labās puses. Uzvarējis zemes divcīņā ar Džo Elenu, Embolo ar galvu raidīja bumbu vārtos, taču vēlreiz lieliski nospēlēja Vords, atvairot bumbu uz stūra sitienu.