Ungārija pilnā stadionā izcīna punktu pret pasaules čempioni Franciju

0 Komentāru

EURO 2020 sestdienas pirmajā spēlē Ungārija savā Ferenca Puškāša stadionā F grupas mačā spēlēja neizšķirti 1:1 ar pasaules čempioni Franciju.

Ungārijas valstsvienībā vārtus guva Atila Fiola, bet Francijas izlasē izcēlās Antuāns Grīzmans.

Spēles pirmās desmit minūtes aizritēja Ungārijas zīmē, kas divreiz laukuma kreisajā pusē nopelnīja iespēju izpildīt standartsituāciju, pēc kurām gan atklāt rezultātu neizdevās. 14.minūtē no aptuveni 16 metriem spēcīgi sita Karims Benzemā, bet viņa raidījumu atvairīja Pēters Gulāši. Atlēkušo bumbu ieguva Antuāns Grīzmans, taču viņš sitiena brīdī apstājās un brīdi vēlāk knapi pieskārās bumbai, jo saklausīja tiesneša svilpi.

Spēles 17.minūtē Luka Diņs bumbu iecentrēja soda laukumā, bet Kiljans Mbapē nespēja īsti līdz tai aizsniegties un no ļoti tuvas distances sita neprecīzi. Pēc Benzemā piespēles Mbapē ar galvu soda laukumā pa vārtiem sita arī 21.minūtē, taču rezultāta tablo aizvien vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Ungārija – Francijas. Pilns spēles apskats:

23.minūtē vienā no spēles epizodēm cieta Ungārijas izlases kapteinis Ādams Salai, kurš divas minūtes vēlāk pameta laukumu. Viņa vietā nāca Nemanja Nikoličs, uzbrucējam brīdi vēlāk bloķējot Mbapē izpildīto sitienu pēc standartsituācijas izspēles. Astoņas minūtes vēlāk Grīzmans no laukuma sāna bumbu uz priekšu piespēlēja Mbapē, kurš soda laukumā iepretim vārtiem no piespēlēja tālāk Benzemā, uzbrucējam epizodi noslēdzot ar neprecīzu sitienu.

Mbapē uzbrukumā bija manāms visa puslaika garumā. 33.minūtē uzbrucējs soda laukumā apspēlēja trīs aizsargus un sita bumbu vēl vienam ungāram starp kājām, taču tā aizripoja garām kreisajam vārtu stabam.

Lai arī Francijas izlasei pirmajā puslaikā piederēja izteikts pārsvars, pirmie vārtus kompensācijas laika otrajā minūtē guva ungāri. Francūži laukuma centrā kļūdījās saspēlē, ko izmantoja Atila Fiola. Aizsargs pasita bumbu garām aizsargam un aizsteidzās vārtu virzienā, soda laukumā no tuvas distances pārspējot Igo Lorī.

Otrā puslaika sākumā ungāri tempu nemazināja un centās ātri panākt 2:0, taču franči prasmīgi aizsargājās un vajadzības gadījumā arī nevairījās pārkāpt noteikumus. Frančiem puslaika sākumā nesekmējās ar momentu veidošanu, tāpēc Adrjēna Rabio vietā laukumā tika sūtīts Usmans Dembelē. Futbolists laukumā nāca 57.minūtē, bet jau divas minūtes vēlāk norībināja vārtu stabu.

Grīzmanam izlīdzinājumu izdevās panākt 66.minūtē. Brīdi iepriekš ungāriem neizdevās gūt vārtus pēc standartsituācijas izspēles, bumbu tverot Lorī. Vārtsargs bumbu spēlē ievadīja pāri laukuma centra līnijai, bet Mbapē uzvarēja divcīņā ar aizsargu un drīz vien bumbu piespēlēja soda laukumā esošajam Grīzmanam.

Jau trīs minūtes vēlāk noteikumi tika pārkāpti pret Dembelē. Grīzmans izpildīja brīvsitienu, bumbu iecentrējot soda laukumā, kur līdz tai neaizsniedzās Mbapē.

Tuvojoties spēles pēdējām desmit minūtēm Francijas izlase sāka spēlēt aktīvāk, neļaujot pretiniekiem mierīgi iesākt uzbrukumu. 80. un 81.minūtē ar sitieniem no nelielas distances Gulāši modrību pārbaudīja Mbapē un Korentēns Toliso, taču viņš palika nepārspēts. Franči pretinieku aizsardzības zonā spēlēja arī teju visu atlikušo laiku, taču nespēja izraut uzvaru.

0 Komentāru