UEFA daļēji apmierina Krievijas sūdzības par Ukrainas valstsvienības formas krekliem

5 komentāri
UEFA daļēji apmierina Krievijas sūdzības par Ukrainas valstsvienības formas krekliem
REUTERS/SCANPIX

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) daļēji apmierinājusi Krievijas Futbola savienības sūdzību par Ukrainas valstsvienības formastērpu 2020.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīra, vēsta portāls “championat.ru”.

Krievijas Futbola savienība vēlējās panākt, ka no formastērpa tiek noņemta Krievijai piederošā Krimas pussala, ko tā nelikumīgi okupēja 2014.gadā, taču šī prasība tika noraidīta. UEFA šādu lēmumu pamatoja uz faktu, ka šādas Ukrainas robežas atzīsts Apvienotā Nāciju Organizācija (ANO). Tāpat, ukraiņi var saglabāt saukli “Slava Ukrainai!”, jo tas nav tiešs politisks vēstījums, tomēr sauklis “Slava varoņiem!” būs jāmaina, jo tam ir daļējs politisks vēstījums. Saukli “Slava varoņiem!” 20. gadsimta sākumā izmantoja Ukrainas neatkarības cīnītāji.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Ukrainas valstsvienība finālturnīrā gatavojās spēlēt formastērpā, uz kura ir attēlota valsts teritorija ar Krievijas anektēto Krimu, kā arī saukļiem ”Slava Ukrainai! Varoņiem slava!”

Ukrainas valstsvienība EURO 2020 finālturnīrā startēs C grupā kopā ar Austrijas, Nīderlandes un Ziemeļmaķedonijas valstsvienībām.

5 komentāri