TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: EURO 2020. ŠVEICE – SPĀNIJA

AFP/SCANPIX

Piektdien EURO 2020 pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Šveices izlase Sanktpēterburgās tiekas ar Spānijas valstvienību.

Šveice meistarsacīkšu sākumā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Velsu, pēc tam zaudējums 0:3 Itālijai, bet grupu turnīra noslēgumā uzvara 3:1 pār Turciju deva trešo vietu A grupā.

Astotdaļfinālā Šveice sagādāja pārsteigumu, mačā pret Franciju pamatlaika pēdējo desmit minūšu laikā atspēlējot divu vārtu deficītu un uzvarot pēcspēles sitienos ar 5:4. Trīsreiz šveiciešiem ar vārtu guvumu izcēlies Hariss Seferovičs.

Arī Spānijai astotdaļfināls ilga ilgāk par 90 minūtēm. Pēc 3:1 panākšanas 13 minūtes pirms pamatlaika beigām horvāti atbildēja ar diviem vārtiem, taču pagarinājumā ar 5:3 pārāka izrādījās Spānija.

Pirms tam grupā Spānija spēlēja neizšķirti 0:0 ar Zviedriju un 1:1 – ar Poliju, bet pēdējā mačā ar 5:0 sagrāva Slovākiju. Vārtu guvumi sadalījušies līdzīgi, vārtus spāņiem gūstot sešiem futbolistiem.

Savstarpējās 22 spēlēs nospiedošs pārsvars ir spāņiem, kuri uzvarējuši 16 reizes un piecreiz spēlējuši neizšķirti. Vienīgo reizi Šveice uzvarēja 2010.gada Pasaules kausa izcīņas grupu turnīrā – 1:0.