TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: EURO 2020. ITĀLIJA – SPĀNIJA

1 komentārs
AFP/ZUMAPRESS/SCANPIX

Otrdien EURO 2020 pirmajā pusfināla spēlē Itālijas izlase Vemblija stadionā tiekas ar Spānijas valstvienību.

Itālija pagaidām uzvarējusi visās čempionāta spēlēs. Vispirms tika svinētas trīs uzvaras A grupas spēlēs – 3:0 pār Turciju un Šveici un 1:0 pār Velsu. Astotdaļfinālā pret Austriju uzvarai bija vajadzīgas 120 minūtes un papildlaiks (2:1), bet ceturtdaļfinālā ar 2:1 tika pieveikta arī Beļģija.

Arī Spānijai astotdaļfināls ilga ilgāk par 90 minūtēm, pagarinājumā ar 5:3 uzvarot Horvātiju. Vēl garāks izvērtās ceturtdaļfināls, kurā pēc 1:1 pamatlaikā uzvara pār Šveici tika sasniegta pēcspēles sitienu sērijā (3:1).

Pirms tam grupā Spānija spēlēja neizšķirti 0:0 ar Zviedriju un 1:1 – ar Poliju, bet pēdējā mačā ar 5:0 sagrāva Slovākiju. Tāpat kā Itālijai vārtu guvumi sadalījušies līdzīgi, vārtus gūstot sešiem futbolistiem.

Spānija ir trīskārtēja Eiropas čempione un vienīgā komanda, kas izcīnījusi divus titulus pēc kārtas (2008. un 2012.gadā). Tāpat spāņi ir 1984.gada vicečempioni.

1968.gada čempione un divkārtējā vicečempione Itālija finālturnīrā spēlē septīto reizi pēc kārtas. Tomēr ar desmit startiem finālturnīrā itāļiem ir par vienu finālturnīru mazāk nekā spāņiem.