TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: EURO 2020 fināls. ITĀLIJA – ANGLIJA

AFP/REUTERS/SCANPIX

Svētdien Vemblija stadionā EURO 2020 finālā Itālijas valstvienība tiekas ar Anglijas izlasi.

Anglija uzvarēja D grupā, kur neielaida nevienus vārtus, ar 1:0 pārspējot Horvātiju un Čehiju un spēlējot 0:0 ar Skotiju. Astotdaļfinālā ar 2:0 izdevās uzvarēt spēcīgo Vāciju, bet ceturtdaļfinālā Ukraina sagrauta ar 4:0. Pusfinālā kapteinis Harijs Keins 104.minūtē pēc nerealizētas “pendeles” bija pirmais pie atlēkušās bumbas, kas angļiem papildlaikā ļāva uzvarēt ar 2:1. Pamatlaikā spēle pret Dāniju noslēdzās neizšķirti 1:1.

Itālija uzvarējusi visās čempionāta spēlēs. Vispirms tika svinētas trīs uzvaras A grupas spēlēs – 3:0 pār Turciju un Šveici un 1:0 pār Velsu. Astotdaļfinālā pret Austriju uzvarai bija vajadzīgas 120 minūtes un papildlaiks (2:1), bet ceturtdaļfinālā ar 2:1 tika pieveikta arī Beļģija. Sīva cīņa bija arī pusfinālā. Pamatlaikā spēlēts 1:1 ar Spāniju, taču “pendelēs” izcīnīta uzvara ar 4:2.

Anglija desmit reizes piedalījusies finālturnīros, 1968.gadā tiekot līdz bronzai, bet 1996.gadā iekļūstot pusfinālā. 1968.gada čempione un divkārtējā vicečempione Itālija finālturnīrā spēlē septīto reizi pēc kārtas. Pēdējo reizi finālā spēlēts 2012.gadā, kad zelta mačā ar 0:4 zaudēts Spānijai.