Spānija dramatiskā un rezultatīvā mačā papildlaikā uzvar Horvātiju un iekļūst EURO 2020 ceturdaļfinālā

0 Komentāru

Pirmdien EURO 2020 piektajā astotdaļfināla spēlē Spānijas izlase Kopenhāgenas “Parken” stadionā dramatiskā mačā papildlaikā ar 5:3 uzvarēja Horvātijas valstvienību.

Vārtus uzvarētājiem guva Pavlo Sarabija, Sesars Aspilikveta, Ferrans Torress, Alvaro Morata un Mikels Ojarsabals, bet Horvātijai izcēlās Mislavs Oršičs un Mario Pašaličs, bet Pedri raidīja bumbu savos – Spānijas izlases – vārtos.

Spēle, kurā 2002.gada 25.novembrī dzimušais spānis Pedri 18 gadu vecumā kļuva par jaunāko, kurš gājis laukumā pamatsastāvā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, sākās ar gaidīto Spānijas valstsvienības piekopto bumbas kontroli.

16.minūtē pirmais bīstamais moments pie Horvātijas vārtiem beidzās ar Kokes nokļūšanu aci pret aci pret horvātu vārtsargu Dominiku Livakoviču, taču pa zemi sita virsū vārtsargam, kurš ar kāju atvairīja bumbu.

Horvātija – Spānija. Pilns spēles apskats:

19.minūtē Domagojs Vida bija tuvu tam, lai savā soda laukumā nospēlētu ar roku, taču tas netika fiksēts.

Jau nākamajā minūtē vadībā bez savu futbolistu dalības izvirzījās Horvātija. Saspēlējoties savā starpā, no laukuma centra bumbu atpakaļ vārtsargam Unajam Simonam atspēlēja Pedri. Simons, skatoties, kam piespēlēt, bumbai netrāpīja, tai ieripojot vārtos – 1:0 Horvātijas labā.

25.minūtē no spāņu vārtsarga laukuma stūra spēcīgi garām tuvajam vārtu stūrim sita Nikola Vlašičs.

38.minūtē Spānija rezultātu izlīdzināja. Kaut arī spāņu teritoriālais un bumbas kontroles pārsvars, salīdzinot ar mača sākumu, bija samazinājies, pēc ilgstošas uzturēšanās horvātu soda laukumā un Hosē Gajas sitiena, ko atvairīja Livakovičs, bumbu vārtos no metriem sešiem trieca Sarabija – 1:1.

57.minūtē pēc Torresa centrējuma no kreisās puses savus pirmos vārtus valstsvienībā ar galvu guva Aspilikveta, bumbu raidot vārtu labajā stūrī – 2:1.

67.minūtē par kļūdu pirmajā puslaikā reabilitējās spāņu vārtsargs Simons, kurš atvairīja un rokās nofiksēja zem viņa lēkājošo bumbu pēc bīstama Joško Gvardiola sitiena no soda laukuma vidus.

72.minūtē bumba vēlreiz pabija horvātu vārtos pēc Alvaro Moratas raidījuma no vārtu priekšas, taču aizmugures dēļ vārtu ieņemšana netika fiksēta.

Minūti vēlāk tika parādīta mačā pirmā dzeltenā kartīte, kad horvāts Marcelo Brozovičs cīņā pie laukuma sānu līnijas uzkāpa uz rokas Kokem.

Likās, ka uzvaru Spānijai 77.minūtē nodrošināja Torress, kurš pēc brīvsitiena no savas laukuma puses apspēlēja Gvardiolu, ar kreiso kāju raidot bumbu tālajā vārtu stūrī – 3:1.

Tomēr horvāti atspēlējās ar uzmainīto spēlētāju palīdzību. 85.minūtē vienus vārtus Horvātija atguva ar 67.minūtē laukumā nākušā Oršiča sitienu no tuva attāluma – 2:3. Savukārt mača kompensācijas laika otrajā minūtē, kad pēc Oršiča piespēles Pašaličs no gaisa ar galvu rezultātu izlīdzināja.

Likās, ka Horvātija savas piecas maiņas ir veikusi labāk nekā Spānija. Turklāt papildlaika otrajā minūtē bumba uz spāņu soda laukuma robežas atleca pie Oršiča, kura labs sitiens vārtu tālajā stūrī lidoja nedaudz virs pārliktņa.

Papildlaika sestajā minūtē Andreja Kramariča sitienu no soda laukuma vidus lieliski kritienā ar roku atvairīja Simons, bet jau nākamajā minūtē pie pretējiem vārtiem tika bloķēts Dani Olmo sitiens no soda laukuma vidus.

Tomēr spēles 100.minūtē spāņi vēlreiz izvirzījās vadībā. Pēc 71.minūtē Sarabijas vietā laukumā nākušā Olmo centrējuma no labās puses Morata soda laukumā tehniski bumbu ar labo kāju pieņēma, neitralizējot Josipu Brekalo, un ar kreiso kāju no gaisa raidīja bumbu vārtos – 4:3.

Vēl trīs minūtes vēlāk pēc vēl vienas teicamas Olmo piespēles viens pret Livakoviču nokļuva Ojarsabals, kurš tehniski apstrādāja bumbu, neļaujot līdz tai tikt diviem horvātu aizsargiem, un raidīja bumbu vārtos. Livakovičs skāra bumbu, bet atvairīt nespēja – 5:3 Spānijas labā, spāņiem otro reizi spēlē panākot divu vārtu pārsvaru.

Jau pēc 30 spēlētām sekundēm papildlaika otrajā daļā, nokļuvis viens pret vienu ar Simonu, no soda laukuma ar kreiso kāju tikai nedaudz vārtu labajam stūrim bumbu garām raidīja Ante Budimirs.

120.minūtē Olmo ar sitienu no soda laukuma vēl trāpīja pa kreiso vārtu stabu, bumbai atlecot laukumā.

0 Komentāru