Šika sitiens ar galvu un supervārti ļauj Čehijai Glāzgovā uzvarēt Skotiju

2 komentāri

EURO 2020 pirmdienas pirmajā spēlē Čehija Glāzgovas “Hampden Park” stadionā ar 2:0 uzvarēja Skotiju. Čehijas izlases labā abus vārtus guva Patriks Šiks.

Spēles otrajā desmitminūtē ar pirmajiem bīstamajiem sitieniem pa vārtiem apmainījās Šiks un Lindons Daikss. Pirmais puslaiks ritēja bez būtiskiem pavērsieniem līdz 42.minūtē pēc Vladimīra Coufala centrējuma soda laukumā Šiks uzvarēja “otrajā stāvā” un ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Daudz spraigāk iesākās otrais puslaiks – vispirms Džeks Hendrijs norībināja vārtu pārliktni, bet pēc tam čehu vārtsargs Tomāšs Vaclīks neļāva komandas biedram Tomāšam Kalasam ieraidīt bumbu savos vārtos.

Skotija – Čehija. Pilns spēles apskats:

Spēles 52.minūtē par mača spilgtāko un kuriozāko momentu parūpējās Šiks. Skotu vārtsargs Deivids Māršals izgāja tālu no vārtiem un Šiks no laukuma centra ieraidīja bumbu tīklā – 2:0. Spēles 60.minūtē Stjuarta Ārmstronga bīstamu sitienu bloķēja Kalass, čehu futbolistam gandrīz vēlreiz ieraidot bumbu savos vārtos. Nākamajā epizodē čehus glāba Vaclīks.

Skoti turpināja uzbrukt un rezultāts palika nemainīgs, pateicoties tikai Vaclīka izcilajām darbībām Čehijas izlases vārtos. Vēlāk skotu uzbrukumi noplaka un mājiniekiem neizdevās mainīt cīņas rezultātu. Pamatlaika pēdējā minūtē Mihaels Krmenčīks izdarīja sitienu no ļoti tuvas distances, taču Māršals liedza čehiem palielināt savu pārsvaru.

D apakšgrupā pirmā spēle notika svētdien un tajā Anglija ar 1:0 uzvarēja Horvātiju.