Precīzā Forsberga “pendele” ļauj Zviedrijai uzvarēt Slovākiju

EURO 2020 piektdienas pirmajā spēlē Zviedrija Sanktpēterburgā ar 1:0 uzvarēja Slovākijas valstvienību.

Vārtus Zviedrijas izlases labā guva Emīls Forsbergs.

Zviedrijas izlase pēc bezvārtu neizšķirta ar Spāniju sastāvu nemainīja, bet Poliju uzvarējušajā Slovākijas komandām bija minimālas izmaiņas.

Abas izlases pirmajā desmitminūtē apmainījās sitieniem vārtu virzienā, bet pēc tam Zviedrijai bija ievērojams pārsvars laukumā, ko gan neizdevās pārvērst rezultātā. Slovākija pakāpeniski no spēles aizsardzībā pārgāja uzbrukumā, taču viņiem nesekmējās ar sitieniem uz vārtiem. Piesardzīgi aizvadītais pirmais puslaiks likumsakarīgi noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Pirmais bīstamais moments spēlē bija vien 58.minūtē, kad Juraja Kucka sitienu no tuvas distances atvairīja Robins Olsens. Šajā situācijā gan bija aizmugure, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Ludvigs Āgustinsons sita ar galvu, bumbu atsitot Martinam Dubravkam.

Zviedrija – Slovākija. Pilns spēles apskats:

Spēles 67.minūtē Aleksanders Īzaks ar galvu tikai nedaudz sita bumbu pāri Slovākijas izlases vārtiem. Vēl pēc dažām minūtēm tas pats Īzaks sita vārtu apakšējā stūrī, taču Dūbravka bija savu uzdevumu augstumos.

Būtiskākais pavērsiens spēlē bija pamatlaika priekšpēdējā desmitminūtē, kurā Dūbravka soda laukumā nogāza Robinu Kvaisonu, un uz Slovākijas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” 77.minūtē izpildīja Fošbergs, kurš sita nekļūdīgi – 1:0.

Pēdējās minūtēs slovākiem bija vairākas iespējas apdraudēt Zviedrijas izlases vārtus, taču centieni izraut neizšķirtu bija nesekmīgi.