Pirmā lielā EURO 2020 sensācija – Čehija aizsūta mājās Nīderlandes izlasi

1 komentārs

Svētdien EURO 2020 trešajā astotdaļfināla spēlē Čehija Budapeštas Ferenca Puškāša stadionā ar 2:0 uzvarēja Nīderlandi.

Čehijas izlases labā vārtus guva Tomāšs Holešs un Patriks Šiks, kurš šajā finālturnīrā izcēlies jau četras reizes.

Nīderlandes izlase dominēja jau no pirmajā minūtēm un ieguva iespējas izpildīt vairākus stūra sitienus, taču pēc neviena no tiem bumba netika nogādāta mērķī. Čehijas izlase pirmos sitienus pa vārtiem izdarīja puslaika otrajā pusē.

Mača 38.minūtē pēc nīderlandiešu kļūdas aizsardzībā pie lieliskas iespējas tika Antonīns Barāks, taču viņa sisto bumbu bloķēja Matijs de Lihts. Puslaika pēdējās minūtēs atkal nīderlandiešiem bija pāris momenti pie Čehijas vārtiem, bet spēles rezultāts pirmajās 45 minūtēs izmainīts netika.

Nīderlande – Čehija. Pilns spēles apskats:

Otrā puslaika ievadā, 51.minūtē, izcila iespēja bija Donjelam Malenam, kurš izgāja viens pret vārtsargu Tomāšu Vaclīku, taču čehs savā soda laukumā aukstasinīgi atņēma pretiniekam bumbu. Pāris minūtes vēlāk notika pirmais būtiskais pavērsiens spēlē – de Lihts par spēli ar roku saņēma sarkano kartīti.

Nīderlandiešu aizsargs pie soda laukuma ar roku apturēja bumbu un “norāva” Čehijas izlases uzbrukumu. Sākotnēji viņam tika parādīta dzeltenā kartīte, bet pēc videoatkārtojuma noskatīšanās de Lihts tika noraidīts no laukuma.

Spēles turpinājumā bīstamu Pavela Kaderžābeka sitienu bloķēja laukumā aktīvais Denzels Damfrīss. Otrā puslaika vidū, 68.minūtē, pēc soda sitiena Tomāšs Kalass uzvarēja “otrajā stāvā” un piespēlēja Holešam uz vārtu stūri, Prāgas “Slavia” aizsargam ar galvu raidot bumbu tīklā – 1:0.

Vadību Čehijas izlase nostiprināja desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Holeša piespēles tuvu un spēcīgu sitienu izdarīja Šiks – 2:0. Atlikušajā laikā Nīderlande neizglābās, Čehijai lielisko finālturnīru turpinot ar iekļūšanu labāko astoņniekā.

No pēdējiem septiņiem finālturnīriem Čehija ceturtdaļfinālu sasniegusi četros.
1 komentārs