Mēs atnāksim un uzvarēsim Krieviju: Dānijas treneris un spēlētāji par izšķirošo EURO 2020 maču

0 Komentāru
Mēs atnāksim un uzvarēsim Krieviju: Dānijas treneris un spēlētāji par izšķirošo EURO 2020 maču
AFP/SCANPIX

Šodien 2020. gada Eiropas čempionātā futbolā tiks aizvadītas noslēdzošās spēles B un C apakšgrupās. C grupas viena no spēlēm notiks Bukarestē, kur Austrijas un Ukrainas futbolisti cīnīsies par otro vietu grupā. Taču nekas vēl nav skaidrs par B apakšgrupas turnīru iznākumu, kur Dānijas izlases spēlētāji bez neviena izcīnīta punkta cer uzvarēt Krievijas valstsvienību un izcīnīt otro vietu grupā.

Kaspers Hjulmands, Dānijas izlases galvenais treneris:

”Mums bija brīnišķīga pēdējā tikšanās ar Beļģiju, mēs esam pateicīgi līdzjutējiem par atbalstu,” pirmsspēles preses konferencē sacīja treneris. ”Tas bija liels notikums un mēs esam ļoti priecīgi, ka mūs visus tik ļoti atbalsta. Cerams, ka pirmdiena būs tāda pati. Jā, mums nav neviena punkta, bet mēs koncentrējamies uz nākamo spēli. Ja uzvarēsim Krievijas izlasi, varēsim tikt tālāk. Mēs ļoti vēlamies uzvarēt. Patiesībā mums EURO 2020 sākas tagad. Mums jāuzvar, mēs to zinām. Krievijas izlase spēlē labi, kad tai tas ir vajadzīgs. Krievijai ir lieliski, spēcīgi spēlētāji. Mēs cienām pretinieku. Nepieciešams, lai viss stadions mums palīdzētu. Protams, mums ir jāgūst vārti, jo šī ir pēdējā spēle grupu turnīrā. Mēs esam gatavi iepazīstināt līdzjutējus ar brīnišķīgu spēli un rēķināmies ar uzvaru.”

Ko jūs domājat par Krievijas izlases spēlētājiem?

”Es domāju, ka Krievijas komandā ir daudz labu spēlētāju gan jaunu, gan talantīgu un pieredzējušu. Mēs zinām, kā spēlē Dzjuba, kā spēlē Mirančuks. Viņi ir lieliski futbolisti. Paskatīsimies, vai spēlēs Mariu Fernandess. Bet man šķiet, ka Krievijas futbols ir nenovērtēts, kaut gan tas ir augstas kvalitātes futbols. Mēs apzināmies šīs komandas stiprās puses un centīsimies darīt visu iespējamo. Mēs ceram, ka stadions mūs atbalstīs. Krievija ir cienīgs pretinieks.”

Komandu nesen apciemoja Kristians Ēriksens. Kā tas ietekmēja jūsu spēlētājus?

“Tas daudz nozīmēja spēlētājiem, kuri viņu vēl nebija redzējuši. Bija lieliski redzēt viņu dzīvē. Visi to atcerēsies vēl ilgi. Tagad atmosfēra, protams, ir nedaudz citādāka.”

Kā spēlētāji jūtas pēc tā, kas notika ar Kristianu Ēriksenu?

”Visi ir gatavi iet ārā un parādīt, uz ko ir spējīgi. Spēlētāji jūtas labi un gaida turnīru. Svarīgi, kurš tiks izlaists ne tikai pamatsastāvā, bet arī spēles laikā. Mums ir pieci aizstājēji, nepieciešams pareizi viņus izmantot.”

Jūs daudz biežāk sitāt pa vārtiem nekā Beļģija. Kāpēc tā?

”Es domāju, ka mums bija labas iespējas gūt vārtus. Mēs esam runājuši par to, kā uzlabot izredžu kvalitāti, lai gūtu vārtus. Bet neaizmirstiet par to, ko mēs darām: mēs labi strādājam zem spiediena, mums ir labi aizsargi.”

Krievijas izlasei noteikti būs izmaiņas sastāvā. Ko jūs domājat par šo?

”Mēs zinām, kas mūs sagaida. Krievija veiks izmaiņas, izmantos dažādas shēmas, to grūti paredzēt un tam sagatavoties. Bet mums ir priekšnojauta par to, kas mūs sagaida.”

Simons Kērs, Dānijas izlases kapteinis:

Kā jūs jutāties tajā brīdī, kad Kristians Ēriksens mačā pret Somiju nokrita uz zāliena? – jautājums aizstāvim preses konferencē.

”Esmu pateicīgs visiem par atbalstu. Tas bija emocionāli ļoti grūti. Mēs nekad neaizmirsīsim šo vakaru. Es nekad neko tādu neesmu redzējis. Mēs priecājamies, ka ar Kristiānu viss ir kārtībā, viņš ir ar savu ģimeni. Viņu gaida ilgs atveseļošanās process, tas prasīs daudz laika. Lūdzu, dodiet viņam laiku. Kas attiecas uz mūsu komandu, mēs strādāsim pie savas spēles.”

Kā jūs gatavojaties tikšanās ar Krievijas izlases uzbrucējiem?

”Dzjuba nav tik ātrs kā Lukaku, taču arī spēcīgs. Mēs ļoti cienām Krievijas izlasi, taču koncentrējamies uz savām stiprajām pusēm. Ja mēs parādīsim tādu pašu centību kā spēlē ar Beļģiju, tad mums nedrīkst uztraukties, viss būs kārtībā. Esmu pārliecināts par spēli.”

Vai uzskatāt par priekšrocību, ka Krievijas atbalstītāji nebūs stadionā?

”Man jākoncentrējas uz spēli. Krievijas izlasē ir diezgan spēcīgi spēlētāji. Man šķiet, ka Krievija Eiropā tiek nopietni nenovērtēta. Mēs esam gatavi spēlei, cīņai pret Krievijas izlases spēlētājiem. Pēdējos gados tai ir veicies labi.”

Kaspers Šmeihels, Dānijas izlases vārtsargs:

“Mēs esam parādījuši visu, uz ko komanda ir spējīga, mūsu raksturu,” preses konferencē sacīja vārtsargs. ”Spēlē ar Krieviju centīsimies atdoties simtprocentīgi. Es nešaubos, ka dāņu fani mūs atbalstīs. Bija lieliski redzēt tik lielu atbalstu. Tas mūs ļoti aizkustināja. Neskatoties uz visām problēmām, mēs esam pierādījuši, ka varam visu pārvarēt.”

0 Komentāru