Mačā ar divām neiesistām “pendelēm” Ukraina uzvar Ziemeļmaķedoniju

0 Komentāru

EURO 2020 ceturtdienas pirmajā spēlē Ukrainas izlase Bukarestes Nacionālajā stadionā C grupas mačā tiekas ar 2:1 uzvarēja Ziemeļmaķedonijas valstsvienību.

Vārtus uzvarētāju labā guva Andrijs Jarmolenko un Romāns Jaremčuks, bet Ziemeļmaķedonijas komandā izcēlās Ezģans Alioski.

Pašā spēles sākumā abas izlases spēlēja piesardzīgi, bet drīz vien virsroku ņēma ukraiņi. Pārsvars bumbas kontrolē ļāva lēnām un pacietīgi veidot momentus pie ziemeļmaķedoniešu vārtiem. Pirmais centrējums soda laukumā bija bez rezultāta, bet astotajā minūtē bumbu vārtu apakšējā labajā stūrī centās ieraidīt Ruslans Maļinovskis, taču nesekmīgi. Vēlāk sekoja divi stūra sitieni pie Ziemeļmaķedonijas vārtiem, bet Stoles Dimitrijevska vārti palika neiekaroti.

Ukraina – Ziemeļmaķedonija. Pilnais spēles apskats:

12.minūtē bumbu uzbrukuma smailē ieguva Jaremčuks, kurš atrāvās no aizsarga un ieskrēja soda laukumā, taču izlēma piespēlēt, kā rezultātā aizsargs izklupienā neitralizēja situāciju. Jau trīs minūtes vēlāk no aptuveni 25 metriem Ukrainas izlases vārtsarga modrību centās pārbaudīt Bobans Nikolovs, taču aizsargs pašaizliedzīgi bloķēja viņa tālšāvienu. Brīdi vēlāk no tuvas distances Elifam Elmasam neizdevās novirzīt bumbu vārtu tīklā.

Tuvojoties 20.minūtei ukraiņi turpināja meklēt brīvas piespēļu līnijas starp pretinieku aizsargiem, taču līdz labai sitiena pozīcijai izdevās tikt vien 23.minūtē. Jarmolenko soda laukuma aprisēs izpildīja sitienu, taču tas neizdevās precīzs, bet atkārtoti uzbrukumi cerēto rezultātu nedeva.

Jarmolenko vēl labāku vārtu gūšanas iespēju neizdevās izmantot 28.minūtē, bet jau brīdi vēlāk pēc stūra sitiena izspēles viņš bija nepiesegts pie labā vārtu staba. Bumbu līdz Ukrainas izlases kapteinim ar filigrānu piespēli nogādāja Oleksandrs Karavajevs. Nepilnas piecas minūtes vēlāk vārtu guvējam tika sniegta medicīniskā aprūpe. Futbolists savainoja potīti, taču spēja atgriezties spēlē.

Ukrainas izlases kapteinis 35.minūtē palīdzēja savai komandai iegūt divu vārtu pārsvaru. Viņš no laukuma sāna ar vienu pieskārienu uzbrukuma smailē izvirzīja Jaremčuku, kurš izgājienā vienatnē pret vārtsargu panāca 2:0. Četras minūtes pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Goranam Pandevam soda laukumā izdevās apspēlēt aizsargu un pārcelt bumbu pāri vārtsargam, taču gūtie vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ.

Jau otrā puslaika pirmajā minūtē Pandevs uzbrukuma smailē izvirzīja Enisu Bardi, bet Heorhijs Buščans aizsniedzās līdz apakšējā stūrī lidojošajai bumbai. Tikmēr 50.minūtē Maļinovskis, izpildot standartsituāciju, bumbu raidīja vārtu kreisajā augšējā stūrī, taču Dimitrijevskis ar pirkstu galiem to novirzīja virs vārtiem.

Piecas minūtes vēlāk vārtsargs aizskāra Jaremčuka sitienu, bumbai atsitoties pret vārtu pārliktni. Pirmais pie atlēkušās bumbas bija Pandevs, bet Jarmolenko viņam iesita pa kāju, kas Ziemeļmaķedonijai deva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Alioski sitiens tika atvairīts, bet viņš vēlreiz ieguva bumbu un nelielā palēcienā trieca to vārtu tīklā.

Aleksandars Trajkovskis 68.minūtē nolēma sist no vairāk nekā 25 metriem, kas Buščanam sagādāja nelielas problēmas. Pēc tam Ziemeļmaķedonijas izlase pie pretinieku vārtiem izveidoja vēl divas epizodes, taču izlīdzinājumu vēl nepanāca.

Mača 74.minūtē Maļinovskis laukuma labajā pusē pamanīja uz maiņu nākušo Viktoru Cigankovu. Futbolists nolēma sist pa kustīgu bumbu, kā rezultātā raidījums sanāca neprecīzs. Sešas minūtes vēlāk ukraiņi neveiksmīgi izspēlēja standartsituāciju, bet tiesnesis 82.minūtē ar VAR tehnoloģijas palīdzību secināja, ka viens no ziemeļmaķedoniešiem “mūrī” spēlējis ar roku.

Maļinovskis devās izpildīt “pendeli”, taču Dimitrijevskis uzminēja, kurā pusē lidos bumba un atvairīja sitienu. Atlikušesajā laikā Ziemeļmaķedonija izmisīgi centās atspēlēties, taču nespēja tikt līdz labai sitiena pozīcijai un piedzīvoja otro zaudējumu turnīrā.

0 Komentāru