Ziemeļmaķedonija

Ziemeļmaķedonija kā turnīra debitante centīsies pārsteigt Eiropu un bez cienīgi aizvadīta turnīra, iespējams, sarūpēt arī kādu sensāciju. Neviens liela mēroga turnīrs nekad nav izticis bez pārsteigumiem. Kāpēc lai to nesagādātu Ziemeļmaķedonija?

Ziemeļmaķedonijas ceļš līdz turnīram bija grūtāks. Arī šī izlase kvalifikācijas ciklā spēlēja vienā grupā ar Latviju, uzvarot gan savā laukumā, gan viesos. Ar 14 punktiem maķedonieši izcīnīja trešo vietu grupā, taču vēlāk caur Nāciju līgu ieguva iespēju spēlēt pārspēlēs. Par iekļūšanu čempionātā tā cīnījās pret Gruziju.

Kurš gan cits, ja ne 37 gadus vecais Gorans Pandevs neievestu savu izlasi Eiropas prestižākajā futbola turnīrā. Mača 59. minūtē ar precīzu sitienu Pandevs panāca Ziemeļmaķedonijai labvēlīgo rezultātu 1:0, kas tika noturēts līdz cīņas beigām un ļāva gavilēt tās spēlētājiem un līdzjutējiem valstī. FIFA rangā 62. vietā esošajai Ziemeļmaķedonijai savā grupā tiek atvēlēts pastarītes statuss.

Par pamatīgu pārsteigumu Ziemeļmaķedonija parūpējās pasaules kvalifikācijā, pirms trīs mēnešiem pieveicot optimālā sastāvā esošu Vāciju ar 2:1. Spēle, pie tam, notika Vācijā.

Uz čempionāta finālturnīru tā dosies ar veterānu un kapteini Goranu Pandevu priekšgalā. Sastāvā ir spēlētāji, kuri ikdienā spēlē Spānijā, Horvātijā, Bosnijā un Hercegovinā un Beļģija, bet aizsargs Egzijans Alioski veiksmīgi noslēdza sezonu Anglijas Premjerlīgas ‘’Leeds United’’. Tikmēr Eljifs Elmass pārstāv Itālijas A sērijas klubu ”Napoli”, kura rindās 33 Itālijas čempionātā spēlēs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.

Debitanti EURO 2020 tika ielozēti C grupā. Pirmā spēlē, 13.jūnijā pret Austriju, tālāk 17.jūnijā jātiekas ar Ukrainu un grupu turnīru noslēgs cīņa pret Nīderlandi, 21.jūnijā.