Velsa

Nepilnus divus mēnešus pirms turnīra sākuma, pret Velsas izlases galveno treneri, Raienu Gigsu, tika sākta krimināllieta, kas lika viņam savus pienākumus uzticēt Robertam Peidžam , kurš vedīs komandu cīņās.

Varētu šķist, ka Velsa tiek uzskatīta par vienu no turnīra pastarītēm, bet tā nebūt nav. To pierāda arī 2016.gada Eiropas čempionāta sasniegums, iekļūšana pusfinālā.

Pēc iedzīvotāju skaita esot vienai no mazākajām turnīra dalībniecei, Velsai ir vairāki augstākās klases futbolisti, ko apliecina arī viņu klubu pieraksti. Vairums spēlētāju pārstāv Anglijas premjerlīgas klubus vai to jaunatnes sistēmas, kas jau parāda, ka spēlētāju līmenis ir pietiekami augsts, lai cīnītos ar lielākajiem Eiropas grandiem. Kā zināmākie spēlētāji uz Eiropas skatuves, ir Ārons Remzijs, kurš ikdienā pārstāv ‘’Juventus’’, Bens Deiviss (‘’Tottenham’’).

Par neapšaubāmu uzbrukuma līderi, kuram būs jānes lielākā nasta uz saviem pleciem ir Gerets Beils, kurš pārstāv ‘’Tottenham’’ krāsas. Viņa uzdevums pilnīgi noteikti būs sist golus, visa valsts no viņa to gaidīs katrā spēlē.

Par vārtu drošību, kā pirmais nummurs, rūpēsies ‘’Crystal Palace’’ vārtsargs Veins Hennesijs, kurš šosezon gan aizvadījis tikai 2 spēles un ir grūti spriest, cik labā formā viņš ir. Otrais vārtsargs ikdienā pārstāv Anglijas ‘’Championship’’ klubu, Adams Deiviss ‘’Stoke City’’ rindās aizvadījis 18 spēles šosezon.

Velsa EURO 2020 kvalificējās kā otrās vietas īpašniece E grupā, zaudējumus piedzīvojot divās spēlēs, pret Horvātiju un Ungāriju. Nevienā spēlē ar Velsas dalību netika gūti vairāk kā trīs vārti. Par mazo rezultativitāti liecināja arī Velsas vārtu starpība – 10 iesisti un 6 ielaisti vārti astoņās spēlēs.

EURO 2020 Velsa tika ielozēta A grupā un pirmā spēle, 12.jūnijā, būs jāaizvada pret Šveici. Turpinājumā sekos mači ar Turciju un Itāliju.