Turcija

Turcijas valstsvienību varam uzskatīt par turnīra ‘’melno zirdziņu’’. To pierādija arī viņu sniegums kvalifikācijā, četrus punktus atņemot pasaules čempionei Francijai.

Francūži beigu beigās ar 25 punktiem desmit mačos uzvarēja grupā, taču turki atpalika par nieka diviem punktiem, intrigu uzturot līdz pat pēdējām kārtām.

Atlases ciklā Turcija desmit maču laikā ielaida tikai trīs vārtus, kas liek domāt par tās spēku aizsardzībā, kaut gan 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā, kur turki spēlē vienā grupā ar Latviju, trīs spēlēs no saviem vārtiem bumbu ņemt ārā nācies jau piecreiz. Bažas varētu būt tieši par turku vārtsargu līnijas spēku.

Turcijas valstsvienības galvenais treneris ir Šenols Ginešs, kurš komandu aizveda līdz trešajai vietai 2002. gada Pasaules kausā. Viņš tika atlaists pēc nākamā cikla, kurā turki netika uz Eiropas čempionāta finālturnīru, jo atlases ”play-off” cīņās zaudēja pārsteidzošajai Latvijai. Viņš kopā ar Stambulas ”Besiktas” divreiz kronēts par Turcijas čempionu.

Lielu jaudu var sagaidīt no Turcijas uzbrukuma, kur galvenās lomas uzņemsies Francijas čempiones ”Lille” futbolisti – uzbrūkošais pussargs Jusufs Jazidži aizvadītajā sezonā visu turnīru ietvaros 42 spēlēs guva 14 vārtus un pieredzējušais uzbrucējs Buraks Jilmazs (33 spēlēs 18 vārti). Šajā izlasē spēlē pat trīs ”Lille” futbolisti – arī Zeki Čeliks, kura pārliecinošā spēle aizsardzībā radījusi interesi tādos futbola grandos kā Mančestras ”United” un Londonas ”Arsenal”.

Turki ar cerībām var raudzīties ne tikai šī turnīra kontekstā, bet arī nākotnē, jo viņi, salīdzinot ar pārējām dalībniecēm, uz Eiropas čempionātu ved gados jaunāko komandu.

Turcija EURO 2020 spēlēs A grupā, kur pirmo maču aizvadīs 11.jūnijā pret Itāliju, tālāk sekos spēle ar Velsu 16.jūnijā un grupu turnīru noslēgs ar kauju pret Šveici 20.jūnijā.