Šveice

Šveices futbola valstsvienība lielajos finālturnīros ir izcēlusies ar ļoti lielu talantu, taču bieži vien spēks pietiek lai kvalificētos izslēgšanas spēļu pirmajai kārtai.

Arī EURO 2020 izloze Šveices futbolistiem vieglu pastaigu nesola, jo izloze lēma, ka vienā grupā ir jāspēlē ar Itālijas, Turcijas un Velsas futbola valstsvienībām.

Šveice EURO 2020 kvalificējās kā D grupas uzvarētāja, taču valstsvienības rādītais sniegums nebija pārliecinošs. Zaudēti punkti pret spēkos līdzvērtīgām Dānijas, Īrijas un sīva spēkošanās ar Gruzijas izlasi liek domāt, ka šajā turnīrā Šveice var nepārvarēt grupu turnīru.

Laukumā galvenās figūras būs pieredzes bagātie Herdans Šakiri (”Liverpool” un Granits Džaka (Londonas ”Arsenal”), kuri būs atbildīgi par gados jaunajiem futbolistiem Denisu Zakariu, Niko Elvedi (abi Menhengladbahas ”Borussia”) un Rubenu Vargas (”Augsburg”).

Tāpat, komandas rezultāts būs atkarīgs no pamatvārtsarga Jana Zommera (Menhengladbahas ”Borussia”) (četras sausās spēles atlases turnīrā) snieguma, jo viņa meistarība var būt iedvesmas avots pārējiem laukuma spēlētājiem. Aizsardzības līnijā pārliecinošs līderis būs Rikardo Rodrigess no ”Torino” un Mērfijs Akanji no Dortmundes ”Borussia”. Uzbrucēju vidū uzmanība būs jāpievērš 29 gadus vecajam Harisam Seferofičam (Lisabonas ”Benfica”) un Brīlam Embolo no Menhengladbahas ”Borussia”.

Šveice dalību turnīrā sāks 12.jūnijā, kad Baku tiksies ar Velsas valstsvienību, pēc tam 16.jūnijā Romā gaidāma spēle ar Itāliju, bet 20.jūnijā atgriešanās Baku, lai aizvadītu spēli pret Turcijas valstsvienību.