Spānija

Trīskārtēji Eiropas čempioni centīsies atgriezties triumfa tronī šajā vasarā. Luisa Enrikes vadītie vīri pirmo reizi vēsturē iztiks bez neviena Madrides ‘’Real’’ pārstāvja sastāvā. Toties būs uzreiz desmit Anglijas Premjerlīgas spēlētāji.

Kā smagāko lēmumu, spāņu treneris uzsvēra Serhio Ramosa neiekļaušanu sastāvā, bet to skaidrojot, ka citi jaunie spēlētāji iekļausies labāk komandas rotācijā tieši šajā konkrētajā turnīrā. Kopš pēdējā lielā turnīra, spāņiem ir vairākas izmaiņas, kā galveno varētu nosaukt sastāva un menedžmenta komplektāciju. Ir nomainījusies spēlētāju paaudze, salīdzinot ar to, kas ‘’Sarkanajai fūrijai’’ atnesa pēdējos divus titulus.

Par spāņu stiprāko pusi EURO 2020 var uzskatīt sastāva balansu starp pieredzējušajiem un jaunajiem, talantīgajiem spēlētājiem. Vidējā līnija ir nokomplektēta visaugstākajā līmeni, kas paredz, ka ar uzbrukumu veidošanu spāņiem nevajadzētu būt problēmām.

Kā skaļākos vārdus Spānijas izlases sastāvā varam saukt Alvaro Moratu, Serhio Busketu, Tjago Alkantaru un Žordi Albu. Par vārtu drošību rūpēsies, viens no pasaulē labākajiem vārtsargiem, Davids De Heja. Uzmanību, noteikt, jāpievērš gados jaunajiem spēlētājiem Pedri un Feranam Toresam, kuri varētu tā pamatīgi uzmirdzēt uz Eiropas skatuves šajā turnīrā.

Spānija aizvadīja ļoti pārliecinošu EURO 2020 kvalifikācijas turnīru, desmit spēlēs nezaudējot ne reizi, tikai divreiz spēlējot neizšķirti un triumfējot F grupā, kur otro vietu ieņēma Zviedrija.

Eiropas čempionātā spāņi spēlēs E grupā, pirmo spēli aizvadot 14.jūnijā pret Zviedriju. Turpinājumā būs jātiekas ar Polijas un Slovākijas komandām.