Somija

2020.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā debiju piedzīvos Somijas valstsvienība, kas atlases turnīrā ierindojās 2.vietā spēcīgajā J.grupā, priekšā palaižot vien spēcīgo Itālijas valstsvienību.

Šāds panākums nebūtu bijis iespējams bez uzbrukuma līdera Tēmu Puki desmit gūtajiem vārtiem visa atlases turnīra laikā. Tieši Norvičas ”City” uzbrucējs būs galvenais trumpis pretinieku soda laukumā, kamēr savā soda laukumā Somijas futbolisti varēs paļauties uz Lēverkuzenes ”Bayer” mūri Lūkašu Hradecki, kurš kvalifikācijā četras spēles palika nepārspēts.

Aizsargu vidū uzmanību var pievērst Jūkam Raitala (Minesotas ”United”) un Jona Toivio no zviedru ”Hacken”. Vidus daļā Somijas valstsvienības sniegums būs atkarīgs no Skotijas čempiona Glāzgovas ”Rangers” rindās Glena Kamarā un 23 gadus vecā Frederika Jensena (FC ”Augsburg”), kurš sešpadsmit spēlēs valstsvienībā ir guvis jau septiņus vārtus.

Somija finālturnīrā startēs B grupā kopā ar Beļģiju, Krieviju un Dāniju, kas paver labas iespējas turpināt turnīru arī izslēgšanas spēlēs, jo gan Krievija, gan Dānija ir spēkos līdzvērtīgas pretinieces.

EURO 2020 Somija sāks ar spēli pret Dāniju 12.06., pēc tam 16.jūnijā tā tiksies ar Krieviju, bet noslēdzošā spēle būs 21.06 pret spēcīgo Beļģijas izlasi.