Slovākija

Slovākija EURO 2020 finālturnīrā iekļuva pateicoties uzvarām atlases turnīra “play off”, kur, vispirms, pēc spēles 11 metru sitienu sērijā tika pārspēta Īrija (0:0, pēc spēles 11 metru sitienu sērija 4:2), bet pēc tam ar 2:1 tika pieveikta Ziemeļīrija. Izloze lēma, ka EURO 2020 Slovākija spēlēs E grupā kopā ar Spānijas, Zviedrijas un Polijas valstsvienībām.

Valstsvienības galvenā trenera Stefana Tarkoviča rīcībā nav pasaules klases futbolisti, taču ir vienota un stabila komanda. Pamatvārtsargs būs Martins Dubravka (Ņūkāslas “United’), aizsardzībā līdera loma būs Tomašam Hubočanam (Kipras “Omonia”), Milanam Škrinaram (Milānas “Inter”) un Petram Pekarikam no Berlīnes ‘Hertha BSC”.

Komandas spilgtākais spēlētāis ir komandas kapteinis, pussargs, Mareks Hamšīks (IFK “Goteborg”), viņam blakus izvietosies Jurjas Kucka (“Parma”) un Ondrejs Duda no “Koln”.

Īpaša uzmanība būtu jāpievērš 21 gadus vecajam “Feyenord” uzbrucējam Robertam Boženikam, kurš palēnām kļūst par valstsvienības uzbrukuma neapšaubāmu līderi.

E grupas ietvaros Slovākija 14.jūnijā tiksies ar Poliju, 18.jūnijā spēlēs pret Zviedriju, bet grupu turnīra pēdējā spēlē 23.jūnijā pretiniekos Spānijas futbolisti.