Skotija

2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Skotija iekļuva pateicoties uzvarām pēc spēles 11 metru sitienu sērijās atlases turnīra “play off” spēlēs pret Izraēlu (spēle noslēdzās 0:0, 11 metru sitienu sērijā uzvara 5:3), un Serbiju (pamatlaiks 1:1, pēc spēles 11 metru sitienu sērija 5:4).

Šobrīd Stīva Klārka trenētie futbolisti gatavojas stāties pretim Anglijas, Horvātijas un Čehijas valstsvienībām, lai cīnītos par iekļūšanu finālturnīra izslēgšanas spēlēs no D grupas.

Komandas galvenā trenera rīcībā ir divi pieredzējuši vārtsargi Deivids Māršals (“Derby County”) un Kreigs Gordons (“Heart of Midlothian”), kā arī ļoti spēcīgs aizsargu duets laukuma malās – Endrjū Robertsons (“Liverpool”)  un Kīrans Tīrnijs (“Arsenal”). Laukuma vidū spēlēs tempu noteiks gados jaunais Skots MakTominajs no Mančestras “United” un Kalums Makgregors (Glāzgovas “Celtic”), taču pārsteigt pretiniekus var arī Londonas “Chelsea” 19 gadus vecais talants Billijs Gilmors.

Valstsvienības vājākā pozīcija varētu būt uzbrukums, kur vieta pamatsastāvā ir paredzēta Če Adamsam no “Southampton”. Pagaidām uzbrucējs ir aizvadījis četras spēles valstsvienības rindās, taču to laikā ir izcēlies ar diviem vārtu guvumiem.

Stīva Klārka vadītai komandai pirmā spēle ir paredzēta 14.jūnijā pret Horvātiju, pēc tam gaidāms britu derbijs pret Angliju 18.jūnijā, bet pēdējā D grupas spēle skotiem paredzēta 22.jūnijā Glāzgovā pret Horvātiju.