Portugāle

Skaidrs, ka viena no titula pretendentēm būs, Fernando Santuša vadītā, Portugāles valstvienība. Portugāļi arī ir patreizējie titula īpašnieki, izcīnot uzvaru EURO 2016 turnīrā. Santoša vadībā Portugāle triumfēja arī 2019.gada Nāciju līgā. Pretinieki tagad būs daudz piesardzīgāki un novērtēs Portugāles lielo spēku.

Portugāļiem, kā visaugstākās klases komandai, visās pozīcijās ir lieliski meistari. Žoau Fēlikss (‘’Atletico Madrid’’)  ir pieredzējis uzbrucējs, kaut gan ir tikai 21 gadu vecs. No viņa tiek sagaidīti vārtu guvumi uzbrukumā. Bruno Fernandešs (‘’Man United’’)  rūpēsies par uzbrucēju apgādi ar reuzltatīvām piespēlēm. Kā galvenais aizsardzības balsts būs pieredzējušais Pepe, kurš ikdienā pārstāv ‘’Porto’’.

Vārtos arī ir pieredzējuši meistari- Ruī Patrisio (‘’Wolves’’) un Antonijs Lopešs no ‘’Lyon’’. Šobrīd ir grūti prognozēt, kurš no šiem vīriem būs pamatvārtsargs.

Kā neapšaubāms komandas līderis un motors būs pasaules futbola ikona Krištianu Ronaldu, bez kura Portugāles panākumi pat nebūtu iedomājami.

Portugāle čempionātam kvalificējās kā otrās vietas īpašniece savā kvalifikācijas grupā, par 3 punktiem atpaliekot no Ukrainas izlases.

EURO 2020 portugāļi pārstāvēs, tā saucamo, nāves grupu, kur būs ļoti jāiespringst, lai vispār iekļūtu izslēgšanas spēļu fāzē. F grupā Portugāle 15.jūnijā spēlēs ar Ungāriju, tālāk 19.jūnijā tiksies ar Vāciju un 23.jūnijā ar Franciju.