Polija

Komandai ir jauns treneris, portugālis Paulo Sousa, kurš komandu sāka vadīt no 2021.gada, kas nozīmē, ka viņš būs ienesis jaunas vēsmas Polijas futbola izlases mehānismā.

Pirmās spēles gan nav tās iepriecinošākās, pasaules kausa kvalifikācijā trīs spēlēs tiekot pie viena panākuma.

Par neapšaubāmu Polijas izlases motoru varam uzskatīt Robertu Levandovski, kurš ir arī visu laiku labākais vārtu guvējs izlases kreklā. Bet komandā ir vēl citi augsta līmeņa spēlētāji, kuriem būs japievērš uzmanība čempionāta laikā.

Pjotrs Zeļinksis ikdienā ir neatņemama ‘’Napoli’’ sastāvdaļa, Arkādijs Miliks aizvada ļoti labu sezonu ‘’Marseille’’ rindās, pirms tam spēlējot arī citos augsta līmeņa klubos. Komandā jaunība mijās ar pieredzi, bet var prognozēt, ka spēlēs laukumā redzēsim, pārsvarā, pieredzējušos spēlētājus.

Polija EURO 2020 kvalificējās kā G grupas uzvarētāji, kur tikās arī ar Latvijas valstsvienību. Poļi desmit spēlēs iekrāja 25 punktus, zaudējot tikai vienreiz slovēņiem. Varbūt nebija jāspēkojas ar tām stiprākajām izlasēm, bet ielaistie pieci vārti 10 spēlēs parāda poļu kvalitātes aizsardzībā.

Ar vārtsargu līniju poļiem vajadzētu būt visam kārtībā, kā pārliecinošam pirmajam nummuram esot Vojceham Ščesnijam, kurš ikdienā rūpējas par ‘’Juventus’’ vārtu drošību. Bet arī otrs vārtsargs ir augsta līmeņa, Lukašs Fabianskis ir pamata vārstargs ‘’West Ham united’’ komandā.

Poļi EURO 2020 spēlēs E grupā, turnīru sākot 14.jūnijā pret Slovākiju, turpinot 19.jūnijā pret Spāniju un grupu turnīru pabeidzot 23.jūnijā ar spēli pret Zviedriju.