Nīderlande

Atgriešanās turnīrā gaidāma vienai no favorītei Nīderlandei, kura pēdējo reizi Eiropas čempionātā spēlēja 2012. gadā, apstājoties jau grupu turnīrā. 2016.gada čempionātam Nīderlande pat nekvalificējās, piedzīvojot fiasko kvalifikācijas turnīrā.

Neiekļūšana 2016. gada čempionātā Nīderlandes futbolam bija liels apbēdinājums, kas tika labots kvalifikācijas ciklā uz 2020. gada čempionātu. Tajā oranžie atradās vienā grupā ar Vāciju, Ziemeļīriju, Baltkrieviju un Igauniju. Astoņās spēlēs Nīderlande izcīnīja 19 punktus, otro vietu un drošu ceļazīmi uz Eiropas čempionātu, kurā Franka de Būra vadītie futbolisti vēlēsies atgriezties iepriekšējās virsotnēs.

1988. gadā oranžie triumfēja turnīrā, 1992., 2000. un 2004. gadā spēlēja pusfinālā, bet 1996. un 2008. gadā apstājās ceturtdaļfinālā.

FIFA rangā Nīderlande atrodas visaugstāk no visām savas grupas izlasēm – 16. vietā. Favorītu statuss būs jāapliecina laukumā.

Gūtā savainojuma dēļ valstsvienībai turnīrā nepalīdzēs viens no aizsardzības balstiem un līderiem Virdžils van Deiks. Toties sastāvā ir kvalifikācijas cikla rezultatīvākais futbolists Džordžinjo Veinaldums, kurš iekļūt turnīrā palīdzēja ar astoņiem gūtiem vārtiem. Sastāvā iekļauti arī tādi zināmi futbolisti kā Memfiss Depajs, Lūks de Jongs un citi. Neilgi pirms turnīra savainojumi ieviesuši korekcijas Nīderlandes sastāvā – traumas dēļ čempionātā nespēlēs ”Manchester United” pussargs Donijs van de Bēks. Galvenais treneris lēmis, ka cits spēlētājs van de Bēka vietā izsaukts netiks.

EURO 2020 Nīderlande tika ielozēta C grupā, kur tiksies ar Ukrainas, Ziemeļmaķedonijas un Austrijas izlasēm.