Krievija

Krievijas valstsvienība uz EURO 2020 finālturnīru dodas ar pamatotām cerībām kvalificēties izslēgšanas spēlēm, jo grupu turnīrā, B grupas ietvaros, tai pretim stāsies spēkos līdzvērtīgā Dānija un Somija, bet par grupas favorīti futbola pasaulē tiek uzskatīta Beļģijas valstsvienība.

Šis būs pirmais finālturnīrs, kurā Krievijas valstsvienības rindās nebūs viens no visu laiku labākajiem valsts vārtsargiem – Igors Akinfejevs, kurš karjeru valstsvienībā noslēdza pēc veiksmīgā 2018.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra. Tāpat izsaukumu uz valstsvienību nav saņēmis naturalizētais Maskavas ”Lokomotiv” vārtsargs Gilerme.

Paredzams, ka viņa vietu vārtos ieņems ilggadējais Maskavas ”Dynamo” vārtsargs Antons Šuņins, kurš izlasē ir aizvadījis vien 12 spēles, bet viņa dublieri būs Jurijs Djupins ( Kazaņas ”Rubin”), un talantīgais Matvejs Safonovs no ”Krasnodar”.

Aizsardzībā uzmanība jāpievērš veterāniem Georgi Džikijam (Maskavas ”Spartak”) un Mario Fernandesam (”Lokomotiv”).

Krievijas valstsvienības stiprākā pozīcija varētu būt vidējā līnija, kur laukumā dosies Aleksandrs Golovins (AS ”Monaco”) un Aleksejs Mirančuks (”Atalanta”), bet jaucēja lomu uzņemsies Romāns Zobņins no Maskavas ”Spartak”.

Uzbrukuma neapšaubāms līderis ir Arjoms Dzjuma no Sanktpēterburgas ”Zeņit”, kurš kļuva par valstsvienības labāko vārtu guvēju EURO 2020 atlases ciklā, un ir arī Staņislava Čerčesova trenētās komandas kapteinis.

Krievija B grupas ietvaros 12.jūnijā tiksies ar Beļģiju, 16.jūnijā tai pretim stāsies Somija, bet grupu turnīra noslēdzošajā spēlē 21.jūnijā pretiniekos būs Dānijas futbolisti.