Itālija

Itālijas futbola valstsvienības sastāvu dalībai EURO 2020 finālturnīrā var raksturot sekojoši – jaunība ar pieredzi, un talants ar meistarību. Komandas sastāvā skaļu vārdu nav, taču ir vīri ar raksturu, kas arī būs trumpis cīņā par visaugstākajiem mērķiem finālturnīrā.

Itālijas valstsvienības galvenais treneris Roberto Mančīni finālturnīram ir pieteicis trīs vārtsargus, deviņus aizsargus, tikpat pussargus un septiņus uzbrucējus, kas liecina par to, ka trenerim būs plašas iespējas rotēt sastāvu, mainīt taktiku visa turnīra gaitā. Kvalifikācijā Mančini bija 4-3-3 taktikas atbalstītājs, taču izsauktie spēlētāji var viegli pārkvalificēties spēlei 4-5-1 vai 3 – 4 – 3.

Vārtsargs Nr.1 būs talantīgais Džanluidži Donnaruma no AC ”Milan”, kamēr aizsardzības balsts būs Turīnas ”Juventus” duets Džordžio Kjelīni un Leonardo Bonuči. Laukuma vidus daļā tempu un spēli diktēs nepiekāpīgais Marko Verati no Parīzes ”Saint Germain”, kā arī Londonas ”Chelsea” pussargs Žoržinju. Uzbrukumā līdera loma būs Čiro Immobilem (Romas ”Lazio”), kurš bija valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs kvalifikācijas turnīrā, kuram blakus būs Frederiko Kjēza (”Juventus”) un Lorenco Insinje no ”Napoli”.

Itālija dalību EURO 2020 sāks 11.jūnijā pret Turciju, bet pēc tam tiksies ar Šveici (16.06)., un grupu turnīru noslēgs 20.jūnijā pret Velsu. Visas spēles Itālija aizvadīs ”Stadio Olimpico” Romā, kas būs papildus priekšrocība, jo itāļu tifozi atslābt saviem futbolistiem nedos.